Хакери, які називають себе авторами вірусу Petya, звернулися до постраждалих

Хакер або група хакерів, що стоїть за вірусом Petya, вперше з моменту атаки почали діяти.  Вони почали вимагати 100 біткоїнів ($256 000) за розшифрування даних. Також вони спустошили біткойн-гаманець, де до цього часу набралося $10 000.

Першими їхню діяльність помітили в Motherboard, повідомляє Ain. Невідомі спустошили біткойн-гаманець, де до цього часу набралося $10 000 (спочатку вірус вимагав за розшифровку файлів по $300, але ті, хто заплатив, ключів не отримали).

Сума була переведена на інший гаманець. Через деякий час ця ж група перевела дрібні суми на гаманці сайтів Pastebin і DeepPaste – ці сайти часто використовуються хакерами для оголошень, оскільки той же DeepPaste, наприклад, доступний тільки через Tor.

Потім невідомий, який виступає від імені творців вірусу, запостив звернення до всіх постраждалих, в якому вимагає за розшифровку файлів (але не завантажувальних дисків) по 100 біткойнів. На момент написання по курсу 100 біткойнів коштували приблизно $256 000. Видання зазначає, що в повідомленні не вказаний гаманець, але є посилання на чат в даркнеті, де користувачі можуть з хакером (або хакерами) зв’язатися.

Видання зв’язалося в чатрумі з одним з нібито авторів Petya, і цитує його слова, за якими сума така висока, оскільки ключ підійде для «розшифровки всіх комп’ютерів». Потім журналісту Motherboard запропонували розшифрувати один файл в якості тесту. Видання передало хакерам один із зашифрованих файлів, але на момент написання новини відповіді не отримало.

Французький експерт по інфобезпеки, глава Comae Technologies Метт Суіш вважає, що хакери просто «тролять журналістів». На його думку, вони просто хочуть заплутати громадськість, переконавши всіх, що Petya – все ж вірус-шифрувальник, а не вірус-вайпер (чия мета – знищити інформацію). Сам експерт упевнений в протилежному.

Читайте також думки експертів, що робити, аби кібератаки в Україні не повторилися.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.