Керівника UA:Cуспільне Аласанію відсторонили. Медійні організації закликають переглянути рішення

31 cічня 2019 року сім з десяти представників Наглядової ради Суспільного мовлення проголосували за відсторонення Голови правління Суспільного Зураба Аласанії з посади. Це викликало значний публічний резонанс, адже рішення було неочікуваним.

Як інформують ЗМІ, наглядова рада НСТУ закидає відстороненому з посади голови правління Суспільного мовлення Зурабу Аласанії те, що він не показав хресну ходу за єдину помісну церкву, засідання Генасамблеї ООН та один з економічних форумів, де був присутній президент.

Ярослав Юрчишин з РПР вказав на недосконалість процедури відсторонення:

“Створення Наглядової Ради та розбудова цієї інституції було класикою Good Governance (доброго урядування): формування Наглядової ради з перевагою представників громадськості, секторальне представництво, наявність квот від партійних структур, але без їх переваги, конкурентний конкурс на Генерального директора, який виграв Зураб Аласанія, дискусії, часто досить гострі між ним на Наглядовою Радою.

Але звільнення Зураба з:
– внесенням питання з голосу
– не надання переліку претензій
– не надання можливості пояснити/відповісти на претензії
– відсутність з боку представників громадськості консультацій з тими секторами, які делегували (бо рада це не Вадим, а представник молодіжного спектру ГО, а відтак такого рівня рішення вартували б додаткових консультацій)
– відсутність чіткої комунікації про підстави та процедуру прийняття, повна закритість останньої
– під час виборчої кампанії”.

ГО «Інтерньюз-Україна» опублікувала заяву на захист Аласанії:

“Ми занепокоєні ситуацією, що склалася довкола дострокового припинення контракту з головою правління Суспільного мовлення Зураба Аласанію. Ми очікуємо на публікацію протоколу засідання Наглядової ради для ґрунтовного аналізу підстав такого рішення та перевірки дотримання юридичних процедур.

Не менш важливою за процедурні питання є концепція таймінгу. Бо навіть правильні речі, зроблені в неправильний час, можуть призвести до небажаних наслідків. Дестабілізація суспільного мовника у передвиборчий період несе пряму загрозу для демократичних процесів в Україні та грає на руку зовнішньому ворогу.

Наглядова рада своїм рішенням 31 січня продемонструвала незнання цих принципів або небажання їм слідувати. Якими б не були мотиви таких дій (непрофесіоналізм чи політичні маніпуляції), наглядова рада ПАТ «НСТУ» не впоралася зі своїм головним завданням – забезпечення стабільної та ефективної діяльності Суспільного мовлення як однієї з найважливіших демократичних інституцій в державі.

Закликаємо членів наглядової ради НСТУ переглянути своє рішення та виправити помилки заради національних інтересів України та всього суспільства”.

У свою чергу член Наглядової ради Суспільного мовлення Євген Глібовицький запропонував:

  • Скасувати результати голосування щодо розірвання контракту з Зурабом Аласанією як такі, що місять процедурні порушення та не є оформленими у відповідності до вимог закону про Суспільне телебачення та радіомовлення України та не дозволяють встановити точний результат голосування;
  • У відповідності до визначеної законом і положень процедури скликати наступне засідання наглядової ради, куди внести до порядку денного питання про відповідальність голови правління ПАТ НСТУ;
  • Провести відкрите засідання з розглядом питання у відповідності до вимог закону;
  • Якщо будуть визначені законом підстави – провести відкрите голосування, яке визначить чи Зураб Аласанія залишається на посаді чи покидає посаду.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.