Керівник ФСБ закликав месенджери передати ключі для розшифровки переписки користувачів

Директор російського ФСБ Бортніков заявив, що у спецслужб мають бути ключі для шифрування кожного сервісу в інтернеті — повідомляє InternetUA з посиланням на російські видання.

За словами Бортнікова, необхідно створити єдині правила взаємодії з розробниками ключів шифрування та доступу до них спецслужб на основі закону. Він відзначив, що це дозволить йому захистити права та свободи законослухняних громадян, та успішно протидіяти тероризму.

Терористи розповсюджують інформацію та спілкуються через анонімні месенджери та різні засоби шифрування, прикриваючись законними обґрунтуваннями та правами на свободу спілкування, додав Бортніков.

«Вважаємо, що серйозною технологічною перешкодою для ефективної протидії вторгненню терористів у інформаційний простір є відсутність доступу спецслужб до шифрованої переписки терористів, які використовують для зв’язку спеціальні додатки мобільного зв’язку», — відзначив глава ФСБ

Олександр Бортніков ще у квітні заявив про те, що у 2017 всі теракти в Росії готували за допомогою месенджерів. Про це він повідомив на сьомій Московській конференції з безпеки. За його словами, за минулий рік у Росії скоєні 4 теракти, 25 вдалося попередити. «У всіх випадках координація велася через глобальну мережу за допомогою месенджерів, у тому числі з території Сирії та Іраку», цитував слова Бортнікова Інтерфакс.

Разом з тим, російські опоненти цензурі в інтернеті ставлять під сумнів спроможність ФСБ розшифровувати усі повідомлення. Через месенджер WhatsApp щодня відправляється 60 мільярдів повідомлень і більше 700 мільйонів фотографій. Як і, головне, навіщо ФСБ збирається щодня розшифровувати таку кількість ключів одного тільки месенджера, залишається загадкою — пише видання Роскомсвобода.

Нагадаємо, з травня в Росії користувачів месенджерів ідентифікуватимуть за номером телефону. Розпорядження про це підписав наприкінці жовтня прем’єр-міністр РФ Дмитро Мєдвєдєв.

ФСБ ж 25 жовтня заявляла про загрозу національній безпеці через розповсюдження широкополосного інтернету американським проектом OneWeb, а перший заступник директора ФСБ Сергій Смирнов за тиждень до того виступив за повний контроль над кіберпростором.

«Може, відразу заборонимо слова, Олександр Васильович, — цитує «Роскомсвобода» Telegram-канал «Код Дурова», який іронізує над амбіціями глави ФСБ.

«Не так багато існує перешкод для свавільного втручання ФСБ у всі можливі сфери життя, зокрема, і приватну, — відзначив глава «Агори» Павло Чіков, пише видання. — Технологічні — одні з найефективніших. У свою чергу, хочеться нагадати, що наскрізне шифрування, яке використовується у месенджерах, в принципі не розраховане на отримання криптографічних ключів третіми особами, оскільки такі ключі відомі тільки співрозмовникам та генеруються пристроями користувачів. Це позначає, що ця інформація недоступна навіть серверам, які передають дані. Через месенджер WhatsApp щоденно відправляється 60 мільярдів повідомлень та більше 700 мільйонів фотографій. Як, і головне, навіщо ФСБ збирається кожного дня розшифровувати таку кількість ключів одного тільки месенджера, залишається загадкою.

Отже, глава російських «чекістів» у цьому випадку висловив бажання перемогти закони математики, а також здорового глузду.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.