Ізоляції рунету бути: Держдума РФ остаточно ухвалила законопроект

Держдума Росії ухвалила у остаточному, третьому читанні закон про так званий суверенний інтернет. Витрати на впровадження закону оцінюють у 30 мільярдів рублів. Про це повідомляє Роскомсвобода.

Фото Роскомсвобода: голосування за ізоліяцію рунету у третьому остаточному читанні. 

За відповідне рішення проголосували 307 депутатів, 68 виступили проти. За даними видання, законопроект підтримала лише “Єдина Росія”.

Перш ніж потрапити на підпис до президента РФ Володимира Путіна, закон про ізоляцію рунету 22 квітня розгляне Рада Федерації.

Відповідно до закону, рунет стане суверенним з 1 листопада 2019 року. Положення про національну систему доменних імен та криптографічний захист інформації вступлять в силу з 1 січня 2021 року.

Документ передбачає, що контролюючим органом, який забезпечуватиме «стале, безпечне і цілісне функціонування інтернету у Росії», буде Роскомнадзор. Крім того, закон зобов’язує операторів зв’язку встановити у своїх мережах технічні засоби, які визначатимуть звідки передається трафік, щоб блокувати заборонені у РФ сайти.

Як повідомлялося раніше, ініціаторами законопроекту виступили Андрій Клішас, Людмила Бокова та Андрій Луговой. На їхню думку суверенний рунет необхідний у випадку «цілеспрямованого масштабного зовнішнього впливу». Втім переліку конкретних загроз досі немає.

Нагадаємо, у березні 2019 року у 8 великих містах Росії пройшли акції «За свободу рунету». В столиці Росії протестували більше 15 тисяч людей. Затримали 28 людей.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.