Інтернет-провайдер Wnet: збиток від обшуків СБУ склав 3 млн грн

Під час обшуків в офісах великого інтернет-провайдера Wnet Служба безпеки України вилучила велику кількість комп’ютерної техніки. Компанія оцінює загальний фінансовий збиток від обшуків в три мільйони гривень і відкидає всі висунуті звинувачення.

Керівництво компанії назвало дії силовиків безпідставними і необґрунтованими, такими, що “несуть пряму загрозу стабільному наданню телекомунікаційних послуг клієнтам компанії” – бізнесу, державним структурам і органам влади, серед яких: система держзакупівель ProZorro, декілька посольств і міжнародних організацій, Консультативна місія ЄС в Україні, а також комплексна система відеоспостереження столиці.

Компанія оцінює загальний фінансовий збиток від обшуків в три мільйони гривень:

“1 червня 2017 року на території офісу компанії співробітниками СБУ України протягом 17 годин проводився обшук, в результаті якого були вилучені маршрутизатори, сервери і жорсткі диски, що забезпечують роботу мережі, більше половини офісних ноутбуків. Загальний фінансовий збиток оцінюється в 3 млн грн. Окремо вилучено понад 70 тис. грн волонтевської допомоги ВСУ. Створено технологічні проблеми. Постраждала ділова репутація компанії”, – повідомляє прес-служба Wnet.

На звинувачення в тому, що провайдер має взаємоз’єднання мереж з ТОВ “КрымКом Юг”, який знаходиться в Криму і зареєстрований за законодавством РФ, в компанії відповіли: “Договір на надання послуг між ТОВ “Дабл-Ю Нет Україна” і ТОВ “Кримком Україна” (українським оператором, зареєстрованим відповідно до українського законодавства в березні 2014 року, обслуговує клієнтів в Україні, обладнання якого розміщується в Києві) був укладений в квітні 2016 року”.

Нагадаємо, після обшуків 1 червня 2017-ого року СБУ звинувачує провайдера Wnet у роботі на ФСБ:

За словами правоохоронців, сегмент мережі та телекомунікаційне обладнання провайдера власники передали фіктивній комерційній структурі, контроль над якою отримала ФСБ Росії, яка встановила на обладнанні власні технічні спецзасоби.

«Незважаючи на це, власники українського провайдера продовжували маршрутизацію трафіку до точки доступу в Сімферополі», — додали в СБУ.

За інформацією спецслужби, через незаконну маршрутизацію трафіку до анексованого Криму ФСБ Росії планувало отримати доступ та знімати інформацію з українського сегменту мережі провайдера.

Насамкінець, в СБУ наголосили, що в Україні серед клієнтів ТОВ «Дабл-ю нет Україна», зокрема, державні установи, міжнародні організації і великі банківські установи.

«Співробітники СБ України також встановили, що завдяки трафіку, отриманому від українського провайдера через магістральний канал, послуги доступу в Інтернет отримували ФСБ РФ в Криму, Воєнтелеком РФ та псевдодержавні підприємства зв’язку», — додали в службі.

Більше про обшуки 1 червня та обвинувачення, висунуті інтернет-провайдеру Wnet, читайте тут.

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.