“Доктрина інформаційної безпеки”: Інтернет асоціація України перерахувала недоліки

Інтернет асоціація України 7 березня направила листа кільком українським високопосадовцям, в якому вказані деякі недоліки в схваленій Петром Порошенком “Доктрині інформаційної безпеки України”, що загрожують Інтернет-свободі України.

Представники Асоціації, до складу якої входять 188 організацій, звернули увагу на такі положення рішення РНБО від 29 грудня 2016 р.:

  1. В українському законодавстві не визначені дефініції термінів “інформаційний простір держави” та “український сегмент мережі Інтернет”. Це створює умови для правової невизначеності механізму виявлення, фіксації, блокування та видалення інформації.
  2. В Україні не встановлені єдині механізми “виявлення, фіксації, блокування” інформації.
  3. Незрозуміло, які саме мають бути здійснені дії щодо видалення інформації з інформаційного простору держави, зокрема з українського сегмента мережі Інтернет.
  4. Згідно з Законом України “Про телекомунікації”, оператори, провайдери телекомунікацій не несуть відповідальності за зміст інформації, що передається їх мережами.
  5. Розроблені нормативно-правові акти мають бути, в першу чергу, спрямовані на виявлення та покарання саме осіб, які поширюють інформацію, що загрожуе державі, а не створювати перешкоди у веденні діяльності оператора, провайдера телекомунікацій.
  6. В законі слід передбачити мінімізацію та компенсацію фінансових витрат операторів у разі виконання дій щодо виявлення, фіксації, блокування та видалення відповідної інформації.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко 25 лютого підписав Указ, яким ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони “Про Доктрину інформаційної безпеки України”. Міністерство інформаційної політики та СБУ будуть зобов’язані моніторити Інтернет, якщо відповідні проекти законів будуть розроблені Кабміном й прийняті Верховною Радою.

Одними з головних пріоритетів держави в забезпеченні інформаційної безпеки вказані:

  • законодавче врегулювання механізму виявлення, фіксації, блокування та видалення з інформаційного простору держави, зокрема з українського сегмента мережі Інтернет, інформації, яка загрожує життю, здоров’ю громадян України, пропагує війну, національну та релігійну ворожнечу, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом або порушення територіальної цілісності України;
  • повне покриття території України цифровим та інтернет-мовленням замість аналогового і надання рівних можливостей доступу кожному громадянину до інформаційних ресурсів мережі Інтернет;

Міністерство інформаційної політики повинно буде організувати процес моніторингу ЗМІ та Інтернету, щоб виявити заборонену до поширення в Україні інформації. Служба безпеки України також буде здійснювати моніторинг вітчизняних та іноземних засобів масової інформації та мережі Інтернет.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.