Ініціаторки флешмобу #ятобінедорогенька подали заяву в поліцію через кібербулінг

10 вересня 2019 року Ірина Земляна та Єлизавета Кузьменко, ініціаторки флешмобу #ятобінедорогенька, подали заяву в поліцію через цькування в інтернеті. 

Фото з Facebook Єлизавети Кузьменко

Земляна та Кузьменко подали заяви до Департаменту кіберполіції Національної поліції України та Уповноваженій Верховної Ради з прав людини, повідомляє Інститут Масової Інформації. Правоохоронцям також надали скриншоти погроз із соціальних мереж. 

Кібербулінг ініціаторки флешмобу пов’язують зі своєю професійною діяльністю у сфері гендерної рівності та медіа. 

Земляна та Кузьменко наголошують на необхідності розслідування справи Нацполіцією та внесенні відповідних відомостей до ЄДР, а Уповноважена має зафіксувати цей випадок та вжити заходів. 

Ініціаторки фшемобу #ятобінедорогенька наголошують, що зазнають систематичного цькування в мережі. 

Як повідомила в ефірі Громадського телебачення Юлія Значко, заступниця начальника відділу інформаційної політики МВС, на сьогодні є загалом 12 судових розглядів щодо цькування в інтернеті. Наразі ці справи стосуються лише випадків кібербулінгу, від якого постраждали діти та підлітки. 

Флешмоб проти сексизму політиків щодо журналісток #ятобінедорогенька Земляна та Кузьменко розпочали у 2018 році як відповідь на звернення п’ятого президента України Петра Порошенка до журналістки видання “Детектор медіа” Марини Баранівської.

Нагадаємо, близько третини українських підлітків ставали жертвами цькування в інтернеті. Це дані опитування Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), в якому взяли участь більше 170 тисяч людей від 13 до 24 років із 30 країн світу. Більше половини українців, вважає, що вирішувати проблему кібербулінгу має молодь. Відповідальність на державні органи покладає кожен п’ятий підліток в Україні. Ще частина вважає, що необхідно залучати школу, а 12% проголосували за залучення інтернет-провайдерів.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.