Індекс регулювання

Розділ присвячено моніторингу інцидентів та порушень, а також аналізу законодавства, що впливають на ситуацію з розвитком вільного інтернету в Україні.

Індекс регулювання онлайн-простору є дослідженням впливу нормативно-правових актів на розвиток і функціонування онлайн-простору в Україні. Інакше – на розвиток вільного інтернету в Україні.

Проект Internet Freedom як watchdog вільного інтернету в Україні моніторить ситуацію з дотриманням цифрових прав користувачів в Україні і за кордоном та аналізує законодавство щодо інтернету та інформаційної сфери.

У червні 2022 року ГО «Інтерньюз-Україна» третій рік поспіль представляє дослідження щодо регулювання онлайн-простору в Україні крізь призму аналізу резонансних законопроєктів. 20 експертів оцінювали вплив на розвиток інтернету законопроєкту №6177 «Про Нацкомісію з питань захисту персональних даних та доступу до публічної інформації».
17 червня 2022
+0.59
У серпні 2021 року ГО «Інтерньюз-Україна» уже другий рік поспіль представила дослідження щодо регулювання онлайн-простору в Україні крізь призму аналізу резонансних законопроєктів. 21 експерт зокрема оцінював вплив на розвиток інтернету законодавчої ініціати №3196-д «Про внесення змін до Закону України «Про Службу безпеки України» щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України».
12 серпня 2021
-0.48
У серпні 2021 року ГО «Інтерньюз-Україна» уже другий рік поспіль представила дослідження щодо регулювання онлайн-простору в Україні крізь призму аналізу резонансних законопроєктів. 20 експертів зокрема оцінювали вплив на розвиток інтернету законодавчої ініціативи №5628 «Про захист персональних даних».
12 серпня 2021
+0.87
Законодавча ініціатива про протидію дезінформації отримала загальну оцінку -0,94 бали і достатньо серйозну негативну оцінку в розділі вплив на права та свободи, а саме -2,171 бали в шкалі від -5 до +5
26 лютого 2020
-0.94
Законопроект став другою ключовою законодавчою ініціативою, яку експертна група проекту обрала для аналізу в межах Індексу регулювання онлайн-простору. Текст законопроекту містить 174 сторінки, і частина норм стосується функціонування онлайн-простору, а саме онлайн-медіа, діяльності провайдерів та операторів.
25 лютого 2020
+0.35
Карта інтернет свободи
Індекс регулювання

На карту наносяться значущі події і кейси у сфері Інтернет свободи у різних країнах. На ній фіксуються всі ключові події, що впливають на свободу інтернету та інформаційну сферу. Матеріали зібрано на основі перевіреної інформації у ЗМІ. Карта дозволяє відслідковувати ситуацію з вільним інтернетом, розвитком технологій, діджиталізацією та цифровими правами у різних країнах.

Карта наповнюється з березня 2020 року і є зручним інструментом для тих, хто стежить за ситуацією з вільним інтернетом в Україні.

У вересні 2019 року ГО «Інтерньюз-Україна» оголосила про ініціативу зі створення Індексу регулювання онлайн-простору. Проект «Індекс регулювання онлайн-простору як інструмент адвокації для України» реалізується ГО «Інтерньюз-Україна», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews. У лютому 2020 року Інтерньюз-Україна представила перші результати дослідження (ініціатива про дезінфоррмацію та законопроєкт про медіа). У серпні 2021 року були представлені результати дослідження законопроєктів "про СБУ" та "про захист персональних даних".

Наразі команда проєкту почала роботу над аналізом двох нових законопроєктів у співпраці з американською організацією ABA-ROLI у межах її проєкту «Сприяння Інтернет свободі в Україні»

Контакти: vitaliy.moroz(at)gmail.com