Індекс регулювання

Розділ присвячено моніторингу інцидентів та порушень, а також аналізу законодавства, що впливають на ситуацію з розвитком вільного інтернету в Україні.

Проект Internet Freedom як watchdog вільного інтернету в Україні моніторить ситуацію з дотриманням цифрових прав користувачів в Україні і за кордоном та аналізує законодавство щодо інтернету та інформаційної сфери. Крім того, Інтерньюз-Україна спільно з експертами розробили методологію Індексу для моніторингу нормативно-правових актів, що впливають на розвиток і функціонування онлайн-простору в Україні.

Законодавча ініціатива про протидію дезінформації отримала загальну оцінку -0,94 бали і достатньо серйозну негативну оцінку в розділі вплив на права та свободи, а саме -2,171 бали в шкалі від -5 до +5
26 лютого 2020
-0.94
Законопроект став другою ключовою законодавчою ініціативою, яку експертна група проекту обрала для аналізу в межах Індексу регулювання онлайн-простору. Текст законопроекту містить 174 сторінки, і частина норм стосується функціонування онлайн-простору, а саме онлайн-медіа, діяльності провайдерів та операторів.
25 лютого 2020
+0.35
Карта інтернет свободи
Індекс регулювання

На карту наносяться значущі події і кейси у сфері Інтернет свободи у різних країнах. На ній фіксуються всі ключові події, що впливають на свободу інтернету та інформаційну сферу. Матеріали зібрано на основі перевіреної інформації у ЗМІ. Карта дозволяє відслідковувати ситуацію з вільним інтернетом, розвитком технологій, діджиталізацією та цифровими правами у різних країнах.

Карта наповнюється з березня 2020 року і є зручним інструментом для тих, хто стежить за ситуацією з вільним інтернетом в Україні.

У вересні 2019 року ГО «Інтерньюз-Україна» оголосила про ініціативу зі створення Індексу регулювання онлайн-простору. Проект «Індекс регулювання онлайн-простору як інструмент адвокації для України» реалізується ГО «Інтерньюз-Україна», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews. У лютому 2020 року Інтерньюз-Україна представила перші резулльтати Індексу регулювання онлайн-простору.

Контакти: vitaliy.moroz(at)gmail.com