Індекс свободи

Розділ присвячено моніторингу інцидентів та порушень, а також аналізу законодавства, що впливають на ситуацією з вільним інтернетом в Україні.

Проект Internet Freedom як watchdog вільного інтернету в Україні моніторить ситуацію з дотриманням цифрових прав користувачів в Україні і за кордоном та аналізує законодавство щодо інтернету та інформаційної сфери. Крім того, Інтерньюз-Україна спільно з експертами працює над розробкою методології Індексу для моніторингу нормативно-правових актів, що впливають на онлайн-сферу.

База інцидентів
Карта порушень
Індекс регулювання

По всьому світу користувачі щодня стикаються з обмеженням своїх цифрових прав у інтернеті, а розвиток вільного інтернету обумовлений впливами урядів та груп впливу. База інцидентів фіксує випадки таких порушень у мережі та дозволяє відслідковувати зміни свободи інтернету в часі. База дозволяє сформувати уявлення про найпоширеніші інциденти в сфері інтернету, серед яких: порушення вільного доступу до контенту онлайн, дезінформація, онлайн-маніпуляції, кібербулінг, маніпуляції онлайн-дискусіями за допомогою “ботів” та “тролів” у період виборів, випадки блокувань “з міркувань безпеки” і тд. Інциденти фіксуються з січня 2020 року.

На карту порушень наносяться значущі випадки з бази інцидентів, що впливає на рівень не/свободи інтернету у різних країнах. На ній фіксуються всі ключові події, що впливають на свободу інтернету та інформаційну сферу, а також на хід інформаційної війни України з країною-агресором. Матеріали про інциденти зібрано на основі перевіреної інформації у ЗМІ. Карта дозволяє відслідковувати динаміку порушень та порівнювати ситуацію у різних країнах.

Карта порушень наповнюється з січня 2020 року і є зручним інструментом для тих, хто стежить за ситуацією з вільним інтернетом в Україні.

У вересні 2019 року ГО «Інтерньюз-Україна» оголосила про ініціативу зі створення Індексу регулювання онлайн-простору. Проект «Індекс регулювання Інтернету як інструмент адвокації для України» реалізується ГО «Інтерньюз-Україна», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews. Мета проекту - запуск інструменту для моніторингу законодавчих кроків, що впливають на сферу інтернету в Україні.

Наразі триває розробка методології Індексу. Контакти: kkunytska@internews.ua, vmoroz@internews.ua

NetFreedom sign

Індекс регулювання

Наразі триває розробка методології Індексу, який дозволить моніторити нормативно-правові акти що впливають на правовідносини в онлайн-просторі в Україні.

База інцидентів

0
За квітень 2020

База інцидентів

0
За квітень 2020

База інцидентів

0
За квітень 2020
NetFreedom sign

На жаль, на данний момент
записи на тему, що вас цікавить, відсутні.