ІнАУ створює реєстр викраденого телекомунікаційного обладнання

Відтепер викрадення телекомунікаційного обладнання буде фіксуватися у спеціальному реєстрі. Його створить Інтернет-асоціація України (ІнАУ).

Згідно з планами Асоціації, реєстр має стати додатковим каналом взаємодії операторів телекомунікацій з національною поліцією та має запобігти використанню викраденого обладнання іншими операторами. Як повідомляє ІнАУ, наразі опрацьовується технічне завдання щодо створення реєстру.

Викрадення телекомунікаційного обладнання – болюча проблема операторів і провайдерів телекомунікацій. Відтоді, як з Кримінального кодексу України в рамках процесу декриміналізації були видалені окремі статті щодо відповідальності за такі злочини, їх кількість суттєво зросла. Правоохоронні органи неохоче реєструють правопорушення щодо викрадення кабелю, адже безпосередня вартість кабелю або обладнання відносно невелика порівняно зі збитками від простою та відновлення мереж, а довести ці збитки оператору непросто. Про це повідомляє ІнАУ.

10 квітня 2017 у Верховній Раді зареєстрована Постанова про прийняття за основу проекту Закону щодо посилення відповідальності за пошкодження телекомунікаційних мереж. ІнАУ заявляє про свою підтримку законопроекту:

“ІнАУ підтримує законопроект №4497 і його прийняття у першому читанні, та разом з цим, звертає увагу на ряд існуючих проблем, які потребують комплексного вирішення для посилення механізмів захисту об’єктів телекомунікацій та відповідальності за порушення таких норм. Зокрема, необхідно ініціювати внесення доповнень до Розділу VI «Злочини проти власності» Кримінального кодексу України статтею, яка встановлюватиме кримінальну відповідальність за умисне пошкодження об’єктів телекомунікацій, зокрема, технічних засобів телекомунікацій та споруд, включаючи кабельні, оптичні, повітряні, радіорелейні лінії зв’язку, у разі, якщо такі дії призвели або могли призвести до тимчасового або повного припинення надання телекомунікаційних послуг.”

Нагадаємо, в квітні в Україні розроблять перші пропозиції щодо блокування сайтів за рішенням суду.

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.