Інтернет Асоціація України оприлюднила стратегію боротьби з Інтернет-цензурою

Інтернет Асоціація України (ІнАУ) 5 січня 2016 р. оприлюднила стратегію протидії впровадженню Інтернет-цензури в Україні для недопущення будь-яких обмежень провайдерами доступу до сайтів.

“Впровадження в Україні адміністративно-технічного механізму блокування доступу до ресурсів мережі Інтернет під будь-яким приводом через невеликий проміжок часу призведе до фактичного використання цього механізму для політичної цензури та боротьби з інакомисленням”, – йдеться в поясненні до документу.

Стратегія ІнАУ по боротьбі з Інтернет-цензурою складається з трьох частин: інформуванню гравців на Інтернет-ринку України, аналізу небезпек та реагування.

Автори зазначають, що стандартне обладнання, на якому побудовані мережі в Україні, не мають можливості введення цензуру. Для блокування сайтів потрібна тотальна зміна мереж українських операторів, що забрало би кілька років та сотні мільйонів доларів.

Технічно провайдер може заблокувати доступ до сайту, однак обійти обмеження нескладно, використовуючи доступні методи, як анонімайзери. Тому нині цензура може спрацювати щодо людей, які не бажають її обходити.

До складу ІнАУ входять більш ніж 100 українських організацій Інтернет-галузі.

У рейтингу свободи інтернету Freedom on the Net 2016 в світі Україна посіла 25 місце зі статусом країни з “частково вільним” інтернетом. Невелику падіння в рейтингу пов’язане з погіршенням ситуації на території незаконних республік Донбасу.

22 вересня 2016 р. Верховна Рада Закон прийняла законопроект «Про державну підтримку кінематографії в Україні», однак згодом його ветував президент, внісши правки в частину про кінематограф. Закон містить положення, які зобов’язували компнанії, що надають хостинг, в позасудовому порядку блокувати контент (сторінки або сайти), виключно на підставі письмових тверджень представників власників авторських прав. Також власники авторських прав могли б вимагати надати персональні дані про власників сайтів чи сторінки в позасудовому порядку.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.