ІМІ вимагає покарати силовиків, які атакували журналістів під Верховною Радою

Інститут масової інформації вимагає негайно розслідувати і притягнути до відповідальності силовиків, які атакували журналістів, а також закликає змінити наявну систему ідентифікації спецпризначенців. Про це повідомила виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк, коментуючи інформацію від журналістів про перешкоджання їхній діяльності під час висвітлювання сутичок під Верховною Радою вранці 3 березня.

Фото: Богдан Кутєпов/Громадське

«Давно не траплялося, щоб на акціях протесту спецпризначенці атакували журналістів з професійними камерами і посвідченнями. Така ситуація є неприпустимою. У нас, по-перше, є питання щодо рівня професіоналізму спецпризначенців, які були задіяні в інциденті. По-друге, є питання щодо відсутності чіткої і видимої ідентифікації спецпризначенців. Їхні особисті номери зараз нанесені на нижню частину шоломів, ззаду, що ускладнює встановлення винних у злочині. Ми вважаємо, що таку практику ідентифікації спецпризначенців потрібно однозначно міняти. Запровадження видимої ілентифікації допоможе уникнути таких інцидентів у майбутньому», – сказала виконавча директорка ІМІ.

«Ми вимагаємо від правоохоронних органів негайно розслідувати і притягнути до відповідальності всіх винних осіб, і будемо уважно стежити за перебігом подій», – додала пані Романюк.

Як раніше повідомлялося, під час сутичок під стінами українського парламенту вранці 3 березня від дій поліції постраждав журналіст Сергій Нужненко. За словам кореспондента, при ньому було посвідчення журналіста, яке він тримав перед собою. Проте працівник поліції наблизився до нього зі спини та розпилив уміст балончика йому в обличчя. Сергію Нужненку діагностували хімічний опік, станом на 17:30 він перебуває в лікарні.

Також про застосування сили до себе з боку правоохоронців заявили у Facebook журналіст «Громадського» Богдан Кутєпов та «Інсайдера» Влад Красінський. Зокрема, Кутєпов повідомив, що один з правоохоронців штовхнув його ногою та нецензурно сказав відійти.

 

Конкретно оцей "космонавт" у відповідь на моє представлення буцнув мене ногою і сказав: "виходь урод нах…"Бєркута роз…

Опубліковано Bohdan Kutiepov 3 березень 2018 р.

Мій улюблений момент на 7:48. Коп бачить, що я стою на тротуарі, на мені висить посвідчення, в руках камера і телефон — …

Опубліковано Vlad Krasinskiy 3 березень 2018 р.

 

Натомість журналіст Reuters Сергій Каразій у Facebook, навпаки, відзначив адекватну поведінку правоохоронців під час силових дій. Однак потім видалив свій пост через “негативний досвід колег і додаткові обставини що відкрились протягом дня”.

 

Опубліковано Sergiy Karazy 3 березень 2018 р.

 

Речник МВС Артем Шевченко закликав журналістів, які вважають, що їхні права порушено, писати заяви до поліції та прокуратури.

Нагадаємо,  під час комітетських слухань «Стоп фейк: проблеми законодавчого регулювання відповідальності за дифамацію у медіа», які проводив Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, громадський сектор запропонував, як боротися з фейками.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.