ІМІ: в лютому зафіксовано сім випадків тиску на Інтернет-видання

В лютому 2017 р. Інститут масової інформації (ІМІ) зафіксував п’ять випадків залякувань, порушень прав журналістів онлайн-медіа та дві кібер-атаки на Інтернет-видання.

Про це йдеться у даних щомісячного моніторингу ІМІ “Барометр свободи слова”.

  • 2 лютого у Кропивницькому власник підприємства-перевізника “Автобаз-Кіровоград” Сергій Мачула вдався до погроз, коментуючи критичний пост журналіста інтернет-видання “Перша електронна газета” Дмитра Васильєва. Конфлікт стався через порушення графіку руху та відсутність пасажирського транспорту на маршруті.
  • 3 лютого редакторка кропивницької газети “Первая городская газета” та сайту “Утренний город” Людмила Макей заявила про тиск від міського голови міста Олександрія Степана Цапюка. Останній зателефонував журналістці і звинуватив у замовності матеріалу про рівень температури в школах.
  • 7 лютого журналіст миколаївського Інтернет-видання Niklife Юрій Ягольник у відповідь на запит до міської ради Миколаєва щодо витрат з міського бюджету на новорічні святкування отримав офіційного листа з фотографією з невідомим чоловіком.
  • 10 лютого прокуратура Запорізької області відкрила кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналіста місцевого онлайн-видання IpNews міським головою Дніпрорудного.
  • 22 лютого у Нікопол, Дніпропетровська область, невідомі порубали сокирою автомобіль місцевого журналіста онлайн-видання “Город Никополь” Віктора Артеменка. Потерпілий пов’язує пошкодження майна зі своєю журналістською діяльністю.

ІМІ зафіксував два випадки кібер-атаки на сайти Інтернет-видань.

  • 22 лютого сайт газети “Закон і Бізнес” зазнав DDoS-атаки, у зв’язку з чим доступ до матеріалів ресурсу суттєво ускладнений. У редакції газети припускають можливість зв’язку такої атаки на сайт zib.com.ua з публікацією низки статей щодо доброчесності окремих кандидатів на посаду у новому Верховному Суді, а також із висвітленням перебігу розслідувань резонансних злочинів.
  • Сайт інформаційного агентства ВолиньPost 25 та 26 лютого зазнавав потужної DDoS-атаки.  Директор видання пов’язує атаки на сайт з появою публікацій на політичну тематику.

У звіті йдеться, що загалом права журналістів у минулому місяці порушувалися в 13 областях України. Найбільше в Кіровоградській та Дніпропетровській областях.

Нагадаємо, Центр інформації про права людини 23 січня опублікував огляд ситуації зі свободою слова в окупованому Російською Федерацією Криму за другу половину 2016 року. Всього зафіксувано 37 порушень свободи слова.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.