Huawei тимчасово дозволили працювати у США

Міністерство торгівлі США видало тимчасову ліцензію китайському гіганту Huawei на ведення бізнесу у країні. Це рішення не впливає на введений президентом Трампом надзвичайний стан у сфері комунікацій та потрапляння Huawei  до “чорного списку”. Про це повідомляє DW з посиланням на документ на сайті відомства.

Фото з відкритих джерел

Ліцензію на 90 днів отримала не лише Huawei, але й пов’язані з нею 68 компаній. Рішення Міністерства торгівлі США спрямоване на полегшення виходу американських фірм зі спільного з китайським гігантом бізнесу. Ліцензія дозволяє Huawei оновлювати програмне забезпечення та підтримувати мережі.

Раніше Google повідомив про призупинення співпраці з Huawei через потрапляння останньої до “чорного списку”. А Intel Corp., Qualcomm Inc., Xilinx Inc. і Broadcom Inc. припинять поставки чипів до відповідного рішення міністерства. Наразі сервіси Google Play та Google Play Protect продовжують функціонувати на пристроях Huawei, але майбутні смартфони китайської компанії на базі Android втратять до них доступ, а також до Gmail та YouTube. Втім перелік заборон може змінитися для Huawei.

Нагадаємо, президент Сполучених Штатів Дональд Трамп ввів у країні національний надзвичайний стан у сфері комунікацій, аби захистити американські комп’ютерні мережі від “іноземних ворогів”. Указ не називав конкретних фірм чи компаній, проти яких спрямовані заходи. Втім одразу після підписання указу Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі США додало до “чорного списку” китайську компанію Huawei, яка є найбільшим виробником телекомунікаційного обладнання у світі.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.