Хто більше: скільки партії витратили на рекламу у Facebook

Майже два мільйони доларів на політичну рекламу у Facebook витратили політичні партії в Україні у червні та першій половині липня. Серед лідерів за обсягами витрат – партії “Голос”, “Європейська солідарність” та “Спільна справа – Сила права”. Такі дані оприлюднив у своєму офіційному звіті Facebook.

Формувати звіт щодо реклами сторінок, які стосуються виборів або політики в Україні, Facebook почав у червні 2019 року. Дані станом на 15 липня 2019 року стосовно політичних партій: 

  1. Голос (лідер – Вакарчук) – $189 000
  2. Європейська солідарність (лідер – Порошенко) – $126 000
  3. Спільна справа – Сила права (лідер – Данилюк) – $80 000+
  4. Слуга народу (лідер – Разумков) – $47000+
  5. Також реклама йшла від сторінок політиків – Порошенка, Вакарчука, Тимошенко ($47 500)

Відповідно до даних звіту, з червня по 15 липня 2019 року партія “Голос”, яку очолює Святослав Вакарчук, витратила на політичну рекламу 189 тисяч доларів. 

“Європейська солідарність” Петра Порошенка вклала у рекламу понад 126 тисяч доларів. А “Спільна справа – Сила права” –  понад 80 тисяч. 

Партія чинного президента Зеленського “Слуга народу” витратила на проплачені дописи менше – 47 170 доларів. 

Сторінки Петра Порошенка, Юлії Тимошенко, Святослава Вакарчука також проплачували політичну рекламу з агітацією. Так, за рекламу на сторінці колишнього президента України було сплачено 60 тисяч доларів, на сторінці лідерки “Батьківщини” – 47,5 тисяч, а на сторінці лідера гурту “Океан Ельзи” та партії “Голос” – понад 35 тисяч доларів. 

Нагадаємо, у червні 2019 року Facebook посилив перевірку політичної реклами в Україні напередодні парламентських виборів. Відповідно до вимог соцмережі, публікація політичної реклами повинна включати повне ім’я особи чи назву організації, яка її оплачує. Ця інформація буде безпосередньо вказана у рекламі.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.