Хакери зламали сервери ФСБ Росії та злили дані таємних проєктів

Хакери зламали сервери підрядника спецслужб Росії та передали вкрадену інформацію журналістам. ФСБ РФ втратили 7,5 терабайт даних про таємні проєкти з деанонімізації користувачів браузера Tor, який дозволяє залишатися у мережі анонімно, та про відокремлення Інтернету в РФ від глобальної мережі. Кіберзлочинці також оприлюднили назви проєктів ФСБ – Аріон, Надія, Стосунки, Гривня.

Російська служба ВВС пише, що хакерська атака може бути наймасштабнішим витоком даних про роботу російських спецслужб в Інтернеті. 

Інформацію про ФСБ для розповсюдження хакери передали групі Digital Revolution, яка раніше намагалася викрити дані спецслужб. Дані отримали також декілька російських ЗМІ.

Відповідно до злитих хакерами документів, ФСБ РФ працювали над створенням “бази даних про користувачів і комп’ютери, які активно використовують Tor-мережі”. Група Digital Revolution повідомила ВВС: “Ми вважаємо, що Кремль намагається деанонімізувати Tor в своїх, корисливих цілях. Під різними приводами влада намагається обмежити нас в можливості вільно висловлювати нашу думку”.

У оприлюдненій хакерами інформації йдеться також про те, що велася робота над пошуком вразливостей в мережевому протоколі BitTorrent, за допомогою якого користувачі завантажують фільми, музику, програми та інші файли. 

Digital Revolution стверджують, що передали журналістам інформацію в тому вигляді, в якому її отримали. “Схоже, що група (яка зламала сервер підрядника – Авт.) невелика. Незалежно від їх кількості, ми вітаємо їх внесок. Ми раді, що знаходяться люди, які ризикують свободою і допомагають нам”, – повідомили Digital Revolution.

Нагадаємо, хакери, які працюють на західні служби в жовтні-листопаді зламали російську інтернет компанію “Яндекс”, вжививши “черв’яка”, який дозволяє стежити за обліковими записами користувачів. Його використовують країни розвідувального альянсу під назвою “П’ять очей”, куди входять США, Канада, Австралія, Нова Зеландія та Великобританія.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.