Хакери вчинили атаку на особисті акаунти співробітників опозиційної білоруської газети «Наша Нива»

Сьогодні вранці була зафіксована спроба невдалого входу в Telegram Катерини Карпіцької, співробітниці білоруської газети «Наша Нива». За останній місяць було зафіксовано ще декілька спроб зламати акаунти Facebook Артема Горбацевича і зайти в Telegram Андрія Динько. Про це повідомляє Білоруська асоціація журналістів. 

У випадку зі спробою злому Telegram Карпіцької, хакери мали клон сім-карти, на який отримали цифровий код для входу. Щоб отримати клон сім-карти, потрібно або вкрасти оригінал та зробити копію, або зробити запит у мобільного оператора.

Оскільки у акаунті Карпіцької стояла подвійна аутентифікація, після введення цифрового коду програма запросила додатковий пароль, якого хакер не знав. Спроба зламу виявилася невдалою, однак хакери залишили свої сліди.

Співробітники «Наша Нива» визначили, що спроба зламу здійснювалася з білоруської IP-адреси. Як повідомляють у виданні, наявність цих слідів дозволяє звернутися до правоохоронних органів для встановлення осіб, які незаконно цікавилися особистою та діловою інформацією журналістів. Співробітники газети піднімають і питання відповідальності мобільного оператора, в системі якого вже існують копії однієї сім-карти.

Нагадаємо, з 1 грудня 2018 року коментатори на білоруських сайтах повинні обов’язково ідентифікуватися: урядові регуляції забов’язують користувачів прив’язати номер телефону до свого облікового запису на форумах.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.