Група розслідувачів Bellingcat звинувачує Росію у хакерській атаці на пошти співробітників

Еліот Гіґґінс, засновник дослідницької міжнародної групи журналістів Bellingcat заявив, що за кібератаками на пошти співробітників найімовірніше стоїть Росія.

Фото: Еліот Гіґґінс

Кібератаки, які можуть бути пов’язані з розслідуваннями журналістів, зловмисники вчинили ввечері 26 липня. Bellingcat повідомили, що хакерські атаки здійснювалися на сервіс веб-пошти ProtonMail. Сервіс є найбільш захищеним, оскільки листування між користувачами у ньому завжди автоматично шифрується. Співробітники використовують ProtonMail для безпеки листування. 

Як написав у своєму Twitter Гіґґінс, те, наскільки часто “російські хакери, тролі або ЗМІ” намагаються втручатися у роботу Bellingcat вказує на значущість розслідувань та вплив групи. 

Наразі група Bellingcat розслідує отруєння колишнього співробітника ГРУ Скрипаля та його дочки у Солсбері та причетність Росії до катастрофи рейсу MH17 на Донбасі. 

Нагадаємо, на CRM-сервер, яким користується партія «Голос», сталася кібератака. Фінансово чутливої інформації на ньому не було. Прес-служба партії вибачилася перед користувачами, які довірили “Голосу” свої дані, та повідомила, що фахівці закрили вразливість серверу. 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.