“Грибы” проростають розбитими дорогами та умовами праці для мігрантів в Росії

Найбільш відомий кліп української російськомовної групи “Грибы” під назвою “Тает лед” вже подолав планку в 50 мільйонів переглядів на YouTube, наступний бар’єр – 100 мільйонів, який вони, ймовірно, подолають до середини літа. Найбільш цікаво стежити не так за зростанням переглядів кліпів “Грибы”, як за реакцією у пострадянському просторі, найбільше – в Росії, з якою Україна веде війну, в тому числі інформаційну.

На тлі скандалу з Євробаченням 2017 в Києві, на яке російська делегатка Самойлова таки не поїде через заборону від СБУ, з огляду на порушення правил перетину українського кордону, група “Грибы” в квітні 2017 вільно подорожує містами Росії з концертами, що проходять з аншлагами.  Аби потрапити на концерт групи, в чергах доводиться стояти навіть представникам московської селебріті-тусовки.

Весна 2017 в Росії проходить під ритм басів київської групи, яка перетворила банальний кліп на тему любові “Тает лед” в мегахіт. Впродовж останнього місяця в Інтернеті з’явилися десятки пародій на “Тает лед” – переспівати “Грибы” на свій лад намагаються всі: від Урганта до Кіркорова, не кажучи про влогерів рунету.  Найбільш популярні пародії підіймають соціальні питання для російського суспільства, що шляхом музики стають критикою російської влади.

В кліпі від MDMA (3,48 мільйони переглядів) стібуться з примусової мобілізації та якості російських доріг:

“а весною тает лед и дороги никто не найдет, ведь мы строим под дождем и тем более только вдвоем”

В кліпі від Fake U (1,31 мільйони переглядів) теж стібуться з фактичної відсутності доріг в Росії навесні, акцентуючи на безвиході на словах:

“в России тает лед, когда уже лето придет, все вокруг плывет и течет, но от этого никто не спасет”.

В кліпі A4 (2,32 мільйони переглядів) підіймається тема уникнення військового призову з боку російської молоді:

“я конечно патриот, но военком меня не найдет, я забуду про свой дом, теперь точно никто не найдет”.

А пародія від Пацаны вообще ребята  (3,34 мільйони переглядів) підіймає питання корупції та некомфортних для росіян професій, як-то прибиральника, за які беруться переважно жителі з Центральної Азії, зокрема з Таджикістану:

“между нами тает лед, ФМС (федеральная миграционная служба – ред.) нас теперь не найдет, мы промокнем под дождем, но семье деньги переведем”,

“здесь нас не найдут проблемы, только я и парни с Ташкента, придет участковый на этом моменте, все что имею, отдам я ему”.

 Інші пародії підіймають питання хабарів на дорогах, інтеграції етнічних меншин в російське суспільство і тд.

Стилістисно хіп-хопові “Грибы” стали відкриттям в пострядянській музиці у  2017 році, хоча свій перший кліп “Интро”, що набрав майже 16 мільйонів переглядів, вони записали в травні 2016 року. Усього станом на квітень 2017 року в арсеналі групи – чотири кліпи (Интро, Велик, Копы та Тает лед).

група “Грибы”

Масово про “Грибы” заговорили саме після пісні “Тает лед”, яку ті випустили в березні 2017 року. За спиною групи стоїть музикант Потап, який став продюсером групи. Свого часу Потап розпочинав в середині 90-их як один з співаків україномовної групи “Вхід у змінному взутті”. Сьогодні ж “Грибы” – успішний стартап продюсера, що міцно закріпився у пострадянській естраді, й чиї кліпи зняті в форматі відео на касети VSH кінця 80-их, початку 90-их.   

cкріншот з кліпа Таджики перепели “Грибы – Тает Лёд” // Пародия

Успіх “Грибы” не був передбачений самими продюсерами, адже ще кілька тижнів тому канал в YouTube, на який були залиті ролики – “KinoMost” містив й десятки інших роликів менш відомих хіп-хоп гуртів, що не набирали й 100 тисяч переглядів. Однак наразі усі попередні ролики видалені й на каналі тільки чотири ролики “Грибів”. Сам канал був створений ще в 2010 році.

Нагадаємо, місяць тому Росія заборонила переказ грошей в Україну через іноземні платіжні системи.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.