Google змінить алгоритм для боротьби з фейками. Ви також можете долучитися

Пошуковик Google змінить свій алгоритм так, щоб виключити з результатів пошуку посилання на фейкові новини та екстремістські висловлювання. Тепер більш авторитетні джерела інформації завжди будуть з’являтися ближче до вершини списку результатів пошуку, а ті, які вважаються неавторитетними – підуть у самий низ.

Про це повідомила компанія в своєму блозі:

“В сьогоднішньому світі, коли десятки тисяч сторінок створюються кожної хвилини щодня, люди весь час намагаються обдурити систему. Однією із найбільш нагальних є проблема фейкових новин, коли поширюється оманливий, низькоякісний, образливий або цілковито фальшивий контент. […] Для того, щоб настали довготривали зміни, Пошук має зазнати структурних змін”.

Частина змін стосуватиметься інструкцій для живих співробітників компанії, які регулярно оцінюють якість роботи пошуковика. Тепер від них вимагатимуть позначати в результатах пошуку образливі матеріали, сайти з спростованими теоріями змови і просто недостовірною інформацією.

Також зміниться кількість факторів, які враховує пошуковик, визначаючи черговість виведення на сторінку результатів пошуку. Зараз пошуковик враховує більше 100 таких факторів – від свіжості вмісту на сайті до того, як часто слово з пошуку з’являється на знайденій сторінці.

Тепер більш авторитетні джерела інформації завжди будуть з’являтися ближче до вершини списку результатів пошуку, а ті, які вважаються неавторитетними – підуть у самий низ.

Крім того, відтепер самі користувачі зможуть впливати на поширення фейкового або образливого контенту.

Якщо ви користуєтеся Google.com, то для вас із 25 квітня стала доступною опція надсилання відгуків про контент, який ви бачите в автодоповненнях ваших пошукових запитів (Autocomplete), а також відгуків про виділені фрагменти (Featured Snippets), які ви бачите зверху на першій сторінці результатів пошуку.

Зокрема, в полі “Report inappropriate predictions” ви можете повідомити про те, які пропозиції були неприйнятними і додати їх до переліку категорій, таких як “Пропагує ненависть”, “Має сексуальний характер”, “Закликає до насильства чи небезпечних дій”, “Інше”.

А щодо виділених фрагментів, ви можете повідомити, наскільки корисною була для вас інформація, яку вам видав Google у пошуку першою.

 

У Google кажуть, що перелічені структурні зміни допоможуть уникнути інцидентів на кшталт торішнього, коли компанія потрапила під шквал критики після того, як з’ясувалося, що її пошукова система «заперечує Голокост». На запит «Як стався Голокост?» в топ результатів виводилися сайти зі статтями, що заперечують злочини нацистів, – передає MediaSapiens.

Уже в нинішньому році виявилося, що пошуковик дає дивні відповіді на запити «чи планує Обама переворот?» і «хто винайшов сходи?». У відповідь на ці запити пошуковик до недавнього часу показував фактбокси з твердженнями, що Барак Обама планує здійснити комуністичний переворот у США і що сходи винайшли у 1948 році.

Нагадаємо, Facebook запускає інструменти для боротьби із “порно-помстою”.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.