Google загрожує новий штраф від Роскомнадзору

Компанії Google загрожує штраф від Роскомнадзору за відмову “наосліп” фільтрувати трафік. Голова російського регулятора Олександр Жаров заявив, що компанії можуть нарахувати штраф у понад 11 тисяч доларів (700 тисяч рублів).

Фото з відкритих джерел

Як пише Роскомсвобода, причина можливого адміністративного покарання від Роскомнадзору – невиконання російського законодавства. За словами Жарова, до кінця липня будуть проведені всі формальні процедури щодо даної справи, а саме складання протоколу та запрошення Google. 

Крім того, Федеральна антимонопольна служба вбачає порушення вимог Закону про рекламу РФ у контекстній рекламі пошукової системи  Google. Цей закон не допускає рекламу послуг з підготовки та написання дипломних, дисертаційних та інших робіт, передбачених державною системою наукової атестації, вважає ФАС. 

Натомість у Google здивовані можливим штрафом від Роскомнадзора, оскільки раніше з російським регулятором були досягнуті домовленості.

“У нас нічого не змінювалося, пару місяців тому ми досягли домовленостей, що ми не підключаємося до реєстру заборонених сайтів і наосліп нічого не видаляємо, а розглядаємо запити на видалення контенту, і де це відповідає вимогам, видаляємо контент з російського сервісу. Ми не розуміємо, чому Роскомнадзор говорить про нову справу і звідки вони беруть ці цифри”, – анонімно повідомило джерело з Google

За словами Жарова, в квітні 2019 року Google з пошукової видачі видалив 80% забороненого контенту, але дані станом на 30 травня показали, що цей показник впав до 67,5%. Голова регулятора зазначив, якщо кількість видалених матеріалів не почне збільшуватися, компанію чекає новий штраф.

Пошукові системи зобов’язані видаляти з видачі контент, заблокований у Росії з 1 жовтня 2017 року. 

Нагадаємо, раніше голова регулятора Жаров повідомив, що Роскомнадзор не може налагодити діалог з компанією Facebook, хоча держава демонструє готовність знайти рішення щодо локалізації даних російських користувачів на території Росії, натомість з Google регулятор знаходить діалог. 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.