Google нібито видалив 73% посилань з “чорного списку” Роскомнадзора – стверджує російський Інтерфакс. Дані Google – інші.

7 лютого на сайті інформаційної агенції Interfax з’явилося повідомлення, що нібито Google видалив з пошукової видачі 73% посилань з реєстру забороненої в Росії інформації. Реєстр ведеться Роскомнадзором, державної агенції в сфері регулювання інтернету, яку журналісти називають цензором російського інтернету. Ще нещодавно реєстр нараховував близько 120 000 посилань, отже кількість видалених сторінок мала б скласти 87600. За який час було видалено таку кількість посилань – незрозуміло.

Александр Жарков / сайт “Роскомнадзора”

Інтерфакс стверджує, що проаналізував дані Єдиного реєстру доменних імен, показників сторінок сайтів в інтернеті і мережевих адрес. Саме цей реєстр дозволяє ідентифікувати сайти з інформацією, що є забороненою в Росії.

У свою чергу компанія Google щопівроку публікує звіт щодо запитів на видалення контенту від урядів світу на свою адресу . Окремий звіт аналізує запити від Росії та відповіді на них. Відповідно до даних звіту, починаючи від 2009 року, компанія Google отримала 232,583 запити з Росії на видалення “заборонених” посилань. Що характерно, тільки за перше півріччя 2018 року кількість таких запитів склала 182 462 посилань – а це 78,4% усіх запитів за 9 років.

Тільки за перше півріччя 2018 року Росія зробила запити до Google аби видалити 182 462 посилань – а це 78,4% усіх запитів за останні 9 років

Відповідно до даних Google, за перші півроку 2018 року, кількість позитивних відповідей на усі запити з боку російського уряду склала 79%. А це – 136 846 посилань, що були видалені.

Відповідно до даних Google, за перші півроку 2018 року компанія задовільнила видалення 79% або 136 846 посилань з боку уряду Росії

Разом з тим, дані наведені Інтерфаксом не коментують в самому Роскомнадзорі, зазначаючи, що у них налагоджений діалог з компанією Google.

“Між Роскомнадзором і Google налагоджені конструктивний діалог та співпраця.  На сьогодні результатами цієї співпраці ми задоволені” – зазначив журналістам Інтерфаксу прес-секретар Роскомнадзору Вадім Ампелонскій.

Також джерело, що знайоме з ситуацією щодо видалення посилань з пошукової видачі Google, повідомило “Інтерфаксу”, що в Google схвалюють рішення щодо видалення у кожному випадку окремо. При цьому джерело зазначило, що в реєстрі Роскомнадзору існує 120 тисяч посилань (URL).

Нагадаємо, у січні 2017 року  Роскомнадзор тиснув на українських провайдерів з метою блокування доступу до сайту “Закарпаття онлайн”. А у грудні 2016 р. литовська хостингова компанія вимкнула сервер, на якому був розташований сайт івано-франківської газети “Репортер” з огляду на публікації текстів про “Правий сектор”, а раніше спроби блокування були через публікації про полк “Азов”.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.