Google, Facebook та Twitter боротимуться з фейковими новинами в ЄС

Google, Facebook, Twitter та інші технічні і рекламні компанії взяли на себе зобов’язання реалізувати нові заходи та інвестувати в нові технології для боротьби з поширенням недостовірних новин в Європі, — передає Bloomberg.

Створена група має намір представити новий кодекс поведінки Європейській комісії. Ще у квітні ЄС закликав веб-платформи та соціальні медіа презентувати план щодо того, як скоротити дезінформацію в інтернеті. Чиновники ЄС сподіваються запобігти або мінімізувати проблеми впливу ботів та фейкових новин перед виборами до ЄС, які відбудуться наступної весни.

Фото — medium.com/digital-diplomacy/

Відповідно до нового плану, компанії інвестуватимуть в продукти, технології та програми, які допомагають людям у Європі:

  • приймати обґрунтовані рішення, коли вони стикаються в інтернеті з новинами, які можуть бути хибними;
  • визначити пріоритет автентичної інформації в рейтингах пошуку або інформаційних каналах;
  • зробити альтернативні перспективи більш помітними.

У рамках цієї угоди компанії повідомили, що вони підтримуватимуть зусилля, спрямовані на розробку показників надійності у співпраці з інформаційними організаціями. Група також взяла на себе зобов’язання щодо політики, спрямованої на запобігання рекламі навколо розповсюдження дезінформації, наприклад, шляхом обмеження рекламних послуг.

Варто зазначити, що Гугл, Фейсбук та Твітер вже впровадили деякі обмежувальні заходи з метою подолання дезінформації на своїх платформах та забезпечення більшої прозорості, зокрема, щодо оголошень політичного характеру.

У кодексі поведінки компанії вказали, що публікуватимуть щорічні звіти про свою роботу щодо боротьби з фальшивими новинами, які будуть передані незалежній третій стороні для перегляду. Прийняті зобов’язання відкриють для інших компаній та оновлюватимуть у майбутньому.

Нагадаємо, в липні 2018 року, парламент Франції проголосував за законопроект про боротьбу з фейковими новинами, що дозволяє судам визначати достовірність повідомлень у період виборів в країні.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.