Головний редактор “Цензор.Нет” Юрій Бутусов оскаржив судове рішення про виплату 357 тис грн моральної шкоди через пост у Facebook

Бабушкінський районний суд Дніпра оштрафував головного редактора “Цензор.Нет” Юрія Бутусова на 357 тисяч 408 гривень. Про це він написав у своєму блозі. 24 квітня журналіст подав апеляцію на рішення Бабушкінського районного суду Дніпра.

Фото з Facebook Юрія Бутусова

Бабушкінський районний суд Дніпра вирішив компенсувати позивачеві – місцевому бізнесменові Олександру Петровському –  моральну шкоду через допис Бутусова у Facebook. Головний редактор “Цензор.Нет” опублікував фотографію чинного президента Петра Порошенка з Петровським, якого журналіст назвав “кримінальним авторитетом “Наріком”, посилаючись на заяву Генпрокурора Юрія Луценка. Суд також зобов’язав Бутусова спростувати інформацію та видалити допис у Facebook.  

«Люди хочуть заборонити свободу слова в Facebook. Тобто, я посилаюся на заяву діючого головного прокурора, яка розміщена в газеті “Дзеркало тижня” і там ніхто не знімає. І більш за все, піклується пан Петровський, щоб я не писав, що він кримінальний авторитет у своєму Facebook», – прокоментував “Детектору медіа” рішення суду Бутусов.

Головний редактор “Цензор.Нет” вважає рішення суду незаконним, оскільки рішення по справі суддя винесла заочно ще 1 березня 2019 року, не повідомивши журналіста про судовий процес.

За словами Бутусова, апеляцією займається адвокат Леонід Маслов та компанія “Сенс Консалтинг”.

Нагадаємо, білоруський суд оштрафував Марину Золотову, головну редакторку білоруського порталу Tut.by, на $6400. Суд визнав Золотову винною в невиконанні службових обов’язків, що завдало істотної шкоди державним і суспільним інтересам Республіки Білорусь. У свою чергу, Марина Золотова не визнала свою вину й стверджує, що в її діях немає складу злочину, в якому її обвинувачували.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.