Голова «Інтернет-асоціації України»: єдиної методики блокування «санкційних» сайтів не існує

В Україні не існує технічної методики для блокування сайтів, які потрапили під нові санкції Ради національної безпеки та оборони України, — про це в ефірі «Громадського» заявив голова правління «Інтернет-асоціації України» Олександр Федієнко.

Голова «Інтернет-асоціації України»: єдиної методики блокування «санкційних» сайтів не існує
фото — «Українські новини»

Санкції, про які йде мова — з указу президента №126/2018, яким введено в дію рішення РНБО від 2 травня. Рішення, серед іншого, зобов’язує операторів та телекомунікаційні компанії обмежити доступ до понад 150 сайтів.

«Виконувати [нові] санкції будуть таким самим чином, як і виконували попередні — тобто керуватись винятково рекомендаційними моделями від кіберполіції або СБУ.

[Як зазначав на семінарі від “Інтернет-свободи” експерт ІНАУ Максим Тул’єв, для швидкого виконання указу, кіберполіція розіслала опис “костилів” блокування за IP-адресою операторам у вигляді офіційного листа, – ред.]

Із законодавчої точки зору наступає правовий нігілізм, оскільки у нас є закон, який забороняє провайдерам блокувати щось без рішення суду. А з іншого боку, у нас є Конституція України, стаття 106, якою скористався президент, ввівши у дію указ РНБО, який ми також повинні виконувати. Але у нас немає чітких технічних правил для цього», – зазначив Олександр Федієнко.

Нагадаємо, що громадскість виступила із заявою щодо вимоги блокувати сайти відповідно до нового санкційного указу президента України №126/2018.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.