ФСБ платили до 100 гривень за пост в антиукраїнських групах

CБУ оголосила викриття десяти адміністраторів  антиукраїнських спільнот у Фейсбуці, ВКонтакте та Однокласниках, підозрюючи їх у співпраці з ФСБ.

За фінансову винагороду адміністратори “радикальних” та антиукраїнських спільнот просували пости з закликами до радикалізму, усунення чинної влади, проведення акцій протесту та масових заворушень в Україні. Мережа націлювалася на аудиторію Київської, Харківської, Дніпропетровської, Чернігівської, Закарпатської та Луганської областей.

За свідченнями підозрюваних, з ними зв’язувалися вербувальники із непідконтрольних Україні територій, Росії та адміністратори інших антиукраїнських груп й пропонували співпрацю.

Всередині 2015 року на мене вийшов адміністратор групи “Антимайдан” (прим. –  група у ВКонтакте) з пропозицією розповсюджувати  необхідний контент, щодо дискредитації ЗСУ в зоні АТО, критикувати чинну владу з закликами усунути владу. Інформація передавалась поштою та мала системний характер,” – зазначає один із підозрюваних.

Вербувальники також пропонували залучати нових підписників соцмереж та поширювати підготовлені заздалегідь матеріали. Один із затриманих говорить: “До мене ВКонтактє звернулася людина зі Смоленська із пропозицією роботи, що передбачала публікацію у соцмережах матеріалів про блокаду Донбасу, вартість одного посту складала 100 гривень.”

Прес-служба СБУ зазначає, що під час обшуків у адміністраторів груп оперативники конфіскували комп’ютерну техніку із доказами отримання матеріалів від російських спецслужб та їхньої публікації у мережі.

В СБУ зазначили, що відкрили кримінальні провадження, й оголосили трьом зловмисникам про підозру злочинів, передбачених статтями 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) та 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, у лютому 2017 року СБУ назвала фейкові антиукраїнські профілі та групи з якими вони пов’язані в соцмережах.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.