ФСБ бачить загрозу нацбезпеці у проекті глобального інтернету

Федеральна служба безпеки Росії  хоче обмежити роботу американського проекту OneWeb на території РФ. В його рамках планується забезпечити широкополосним інтернетом всю планету. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на представника ФСБ Володимира Садовникова.

OneWeb планує розгорнути всесвітню мережу з майже 900 супутників. Більшість з них має бути запущена з космодромів «Байконур» у Казахстані та Guiana Space у Французькій Гвіані. Зараз компанія працює зі структурами «Роскосмосу» для запуску сателітів за допомогою ракет-носіїв «Союз». При цьому OneWeb веде перемовини з російською владою з приводу частки у спільному підприємстві. Про це Reuters повідомили джерела у ФСБ та міністерстві цифрового розвитку.

Про застереження щодо розповсюдження інтернету представник ФСБ Володимир Садовников заявив на конференції у Москві минулого тижня.

«Гарантії, що система супутникового зв’язку не носить розвідницького характеру і не зможе нанести шкоди інтересам особистості та суспільства Російської Федерації, носять більшою мірою декларативний характер та не можуть бути достовірно перевірені російською стороною,» — підкреслив співробітник спецслужби.

Він додав, що OneWeb може стати монополістом на ринку супутникового інтернету у віддалених районах Росії, що «зробить нерентабельною діяльність російських операторів зв’язку» та «поставить низку російських регіонів у повну залежність від цих іноземних систем зв’язку».

За словами представника ФСБ, «єдиним дієвим засобом протистояти загрозам, які виникають від розгортання іноземних глобальних систем супутникового зв’язку, особливо в районах Арктики та Крайньої Півночі, є обмеження їх використання та розвиток конкурентних вітчизняних систем з аналогічним функціоналом». Садовников висловив припущення, що організувати подібну систему можна у співпраці з Індією, Китаєм та іншими країнами, які «не ведуть агресивної політики відносно Росії».

Наприкінці 2017 року ООО «Уанвеб» подавало заявку у Державну комісію з радіочастот на отримання частот для роботи супутникової системи в Росії. Але їх поки не виділили.

Втім, російські експерти вважають, що позиція ФСБ — ще не вирок для OneWeb.

Поки майже 45% населення не мають доступу до інтернету згідно Internet World Stats.  OneWeb має на меті зробити інтернет доступним кожному,  причому не тільки на землі, а також і у авіа та іншому швидкісному транспорті. Проект має завершитися до 2027 року.

За матеріалами видань Reuters, Медіазона, РБК.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.