Freedom House понизив рейтинг інтернет свободи в Україні

У рейтингу свободи інтернету Freedom on the Net 2016 в світі Україна посідає 25 місце зі статусом країни з “частково вільним” інтернетом. Падіння в рейтингу пов’язане з погіршенням ситуації на території незаконних республік Донбасу.

У попередньому річному звіті американської неурядової організації Freedom House розташував Україну на 24 місці. Зі 100 можливих балів Україна отримала 38 (де “0” балів – повністю вільний інтернет, а “100” балів – повністю невільний). Стільки ж балів у Замбії, Тунісу та Мексики.

chart

Українська влада звинувачується у тиску на користувачів соцмереж.

“Конфлікт між українськими військами і підтримуваними Росією сепаратистами на сході України підриває права користувачів в Інтернеті і сприяє поширенню самоцензури. Українська влада стала менш терпимою до критичних тверджень щодо позиції України в конфлікті, і уряд був особливо активним в цьому році у питанні санкціонування користувачів соціальних медіа за «сепаратистську» і «екстремістську» діяльності, при цьому багато користувачів було затримувано, оштрафовано і навіть ув’язнено за таку діяльність”, – йдеться у звіті.

Деякі події, що згадуються в документі:

  • Засудження журналіста Руслана Коцаби
  • Публікація на сайті “Миротворець” персональних даних українських та міжнародних журналістів
  • Напад на журналіста “Громадське.Запоріжжя” Анатолія Остапенка
  • Вбивство у Києві журналіста Павла Шеремета

У звіті вказується, що україснська влада не залучена до блокування сайтів чи фільтрування онлайн-контенту.

Натомість самопроголошена влада на території окупованих районів Донецької та Луганської області звинувачується у блокуванні десятків сайтів.

“Сепаратистські сили на сході активізували зусилля, щоб блокувати контент в Інтернеті на підтримку українського уряду або культурної самобутності”, – говорить у звіті.

Представники “ДНР” та “ЛНР” також активізували спроби блокувати контент, що підтримує український уряд.

Поширення інтернет-покриття в Україні сягає 49%, а доступ до інтернету має 62% дорослого населення, 73% яких користуються мережею щодня.

Найкраща ситуація зі свободою інтернету – в Естонії, Канаді, США та Німеччині.

Загалом за минулий рік ситуація зі свободою інтернету в світі погіршилася. Якщо раніше в країнах з цензурою проживало 61% населення світу, то зараз вже 67%.

Рейтинг складався на основі зафіксованих випадків з червня 2015 р. до травня 2016 р.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.