В Росії поменшало інтернет свободи – Freedom House

Американська неурядова організація Freedom House опублікувала щорічний звіт з станом свободи інтернету у світі. Росія – на 52 місці з 65 країн зі статусом країни з “невільним інтернетом”.

Росія отримала 65 балів зі 100 можливих (де “0” балів – повністю вільний інтернет, а “100” балів – повністю невільний) і перебуває між Суданом та Таїландом. Торік Росія отримала 62 бали.

На останньому місці в рейтингу Freedom on the Net 2016 знаходиться Китай з 88 балами.

russia

Головні порушення свободи інтернету в Росії за минулий рік:

  • У липні 2016 року вступив в дію пакет антитерористичних законодавчих змін (т.зв. “пакет Ярової). Закони підривають безпеку шифрованого зв’язку і збільшує доступ влади до даних користувачів.
  • Різке збільшення випадків арештів користувачів соціальних мереж.  Вперше користувача засудили до 5 років позбавлення волі за “екстремізм” в інтернеті.
  • Зафіксована безпрецедентна кількість атак щодо користувачів соціальних медіа.

“Російська влада піддає цензурі широке коло питань в Інтернеті, найчастіше під приводом боротьби з екстремізмом. Контент, що підлягає видаленню або потрапляє у чорний список включає в себе тему прав ЛГБТ спільнот, конфлікту в Україні і політичної опозиції. Крім того, влада чинила тиск на міжнародні платформи, як Wikipedia, вимагаючи видалення обраних сторінок. Інтернет магазини піддаються політичному і економічному тиску з метою публікації дружнього Кремлю зміту, в той час як уряд активно маніпулює громадською думкою через контрольовані державою ЗМІ і платних коментаторів”, – говорить у звіті.

Найкраща ситуація зі свободою інтернету – в Естонії, Канаді, США та Німеччині.

Загалом за минулий рік ситуація зі свободою інтернету в світі погіршилася. Якщо раніше в країнах з цензурою проживало 61% населення світу, то зараз вже 67%.

Рейтинг складався на основі зафіксованих випадків з червня 2015 р. до травня 2016 р.

Нагадаємо, Україна посіла у рейтингу Freedom House 25 місце з 38 балами.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.