Freedom House: показники демократії в Україні знизилися вперше з 2014 року

Міжнародна правозахисна організація, яка займається підтримкою та дослідженням стану демократії, політичних свобод і дотримання основних прав людини, Freedom House відзначає, що у 2018 році в Україні вперше з часу революції 2014 року, спостерігається спад показників демократичних процесів.

Про це йдеться у доповіді організації під назвою «Країни у перехідному періоді 2018. Протистояння нелібералізму».

«Із продовженням керованого Росією конфлікту на сході країни, українські політики користуються почуттями патріотизму, щоб нападати на неурядові організації та журналістів, звинувачуючи їх у підриванні воєнних зусиль», — зазначають у доповіді.

«Напади на громадянське суспільство і політичних опонентів підірвали рушійну силу процесу реформ в Україні», — наголосив директор проекту «Країни в перехідному періоді» Нейт Шенкан, – передає Громадське.

Він зазначив, що попри продовження реформ щодо децентралізації, інші ключові пріоритети, серед яких заходи щодо боротьби з корупцією, зайшли в глухий кут, – зазначає Громадське.

«Звинувативши неурядові організації і журналістів в антинаціоналізмі, політики намагаються виключити легітимні голоси від публічних дебатів тільки тому, що вони критикують уряд», — додав Шенкан.

Автори доповіді зафіксували найбільший спад показників демократичних процесів за всю 23-річну історію дослідження становища в країнах в перехідному періоді.

У 2018 році рівень розвитку демократії знизився у 19 із 29 країн, проаналізованих у доповіді.

У Freedom House відзначають, що вже другий рік поспіль серед цих країн спостерігається дедалі більше консолідованих авторитарних режимів, ніж консолідованих демократій.

«Для захисту демократії, лідери повинні протидіяти нападам на демократичні принципи, зокрема, коли ці напади чиняться недалеко від дому», — заявив президент Freedom House Майкл Абрамовітц.

Freedom House публікує доповідь «Країни в перехідному періоді» щороку, починаючи з 1995 року. Звіт охоплює 29 посткомуністичних країн колишнього Радянського Союзу, а також Центральної, Східної Європи та Балкан.

Раніше у Freedom House повідомляли, що маніпуляція та дезінформація в інтернеті вплинула на вибори принаймні 18 країн, включаючи США, за 2017 рік.

Нагадаємо, минулого року Україна покращила свої показники в місцевому самоврядуванні, правосудді та боротьбі з корупцією, погіршила – в громадянському суспільстві.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.