У Білорусі інтернет став вільнішим – Freedom House

Білорусь досі залишається країною з невільним інтернетом. Продовжуються арешти блогерів та блокування контенту політичного характеру. Про це йдеться у річному звіті Freedom on the Net 2016 американської неурядової організації Freedom House.

У 2016 році Білорусь отримала в рейтингу кращу кількість балів – 62, тоді як торік було 64 (де “0” балів – повністю вільний інтернет, а “100” балів – повністю невільний).

belarus

У дослідженні йдеться, що «уряд Білорусі використовує закон про ЗМІ для блокування і залякування новинних сайтів, влада продовжує переслідувати і штрафувати незалежних журналістів, а також розширила свої технічні та юридичні можливості для спостереження за інтернет-користувачами».

В той же час білоруси отримали вищу швидкість інтернету і вільніші правила використання відкритого Wi-Fi інтернету.

“Влада практикує відносну стриманість щодо контролю висловлювань в інтернеті, спостерігається менша кількість арештів і випадків насильства щодо журналістів, користувачів соціальних мереж в період спостереження звіту. Однак незалежні журналісти продовжують працювати в правовому вакуумі, що дозволяє владі перешкоджати їхній роботі шляхом притягнення до адміністративних покарань. Принаймні 25 адміністративних справ було розпочато проти фрілансерів, які працюють в Інтернеті”, – йдеться в звіті.

Поруч з Білоруссю в рейтинзі знаходяться Росія, Китай, Казахстан, Узбекистан, Туреччина, Іран і Сирія.

Найкраща ситуація зі свободою інтернету – в Естонії, Канаді, США та Німеччині.

Загалом за минулий рік ситуація зі свободою інтернету в світі погіршилася. Якщо раніше в країнах з цензурою проживало 61% населення світу, то зараз вже 67%.

Рейтинг складався на основі зафіксованих випадків з червня 2015 р. до травня 2016 р.

Нагадаємо, Україна посіла у рейтингу Freedom House 25 місце з 38 балами.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.