Франція вводить податки для технологічних гігантів

11 липня 2019 року парламент Франції запровадив спеціальний податок для технологічних компанії, який зобов’язує їх сплачувати 3% з доходів, отриманих на території країни. Податок у першу чергу торкнеться американських технологічних гігантів Facebook, Google, Amazon та Apple.

Фото: Reuters

Як повідомляє The Guardian, новим податком обкладатиметься будь-яка технологічна компанія з доходом понад 750 млн євро, з яких не менше 25 млн євро заробляються у Франції. Французький парламент вважає, що наразі ці компанії використовують лазівки у податковій системі. 

Франція очікує, що новий податок принесе близько 200 мільйонів євро у бюджет країни вже цього року, а у 2020 році – вже 650 мільйонів євро. Податок застосовується з початку 2019 року. 

Загалом під податок Франції щодо технологічних компаній потрапляють близько 30 компанії, більшість з яких американські – Google, Amazon, Facebook і Apple. Втім під нове оподаткування потраплять і французькі компанії, серед яких French Criteo.

Франція вже давно просувала ідею про те, що такі компанії мають обкладатися зборами, базуючись не лише на фізичній присутності, а й на цифровій. 

Париж буде готовий відмовитися від податку, якщо норму запровадять і інші країни ЄС. Раніше про єдиний податок країни ЄС не змогли домовитися, оскільки Ірландія та декілька держав Північної Європи виступили проти, тому Франція запровадила податок в межах своєї країни. Крім того, Британія, Австрія, Італія та Іспанія також розглядають можливість введення аналогічного податку. 

Великі технологічні компанії стверджують, що вони дотримуються національного та міжнародного податкового законодавства.

Як відреагували США на новий податок Франції?

Президент США Дональд Трамп після запровадження податку Франції наказав провести розслідування, чи не є така політика дискримінаційною чи необгрунтованою щодо американських корпорацій. 

Роберт Лайтхайзер, голова торговельного представництва США, повідомив, що стурбований таким кроком та вважає,  що податок “несправедливо націлений на американські компанії”.

У відповідь на розслідування США, офіційний Париж заявив, що може самостійно вирішувати, які саме податки вводити у власній країні. У міністерстві фінансів Франції зазначили, що податок повністю відповідає міжнародним угодам і всі країни суверенні у питаннях оподаткування. 

Нагадаємо, 4 липня 2019 року Національна асамблея Франції ухвалила закон, який дозволить штрафувати соцмережі за мову ворожнечі. Якщо нові положення будуть повністю схвалені, а для цього потрібне ще голосування Сенату, верхньої палати парламенту Франції, то у онлайн-платформ буде 24 години на видалення контенту з мовою ворожнечі з моменту. 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.