Фейсбук надавала спеціальний доступ до даних користувачів для десятків великих компаній

29 червня компанія Facebook представила Комітету Сената США з енергетики і торгівлі доповідь, обсягом 747 сторінок, в якій повідомляється, що за останні роки соціальна мережа зробила виняток для 52 сторонніх компаній та 61 стороннього розробника додатків, надавши їм доступ до даних користувачів.

В результаті виробники і розробники мали спеціальний доступ до даних користувачів, хоча з кінця 2015 року представники соціальної мережі стверджували, що API Facebook змінилося, та інформація користувачів в колишніх обсягах недоступна для сторонніх організацій, зокрема це стосувалося даних про друзів користувачів.

Якраз саме в цей період часу компанія Cambridge Analytica використовувала Facebook API для масового збору даних у користувачів. Про це стало відомо від британських та американських ЗМІ, які в березні 2018 року опублікували розслідування про компанію Cambridge Analytica, котра збирала ці дані, щоб використовувати їх в політичній рекламі. Спочатку повідомлялося, що компанія отримала доступ до інформації 50 мільйонів користувачів Facebook, пізніше називалася цифра в 87 мільйонів.

Фото — Anadolu Agency

Минулого місяця видання The New York Times повідомляло, що Facebook ділиться даними користувачів з великими виробниками, включаючи Apple, Amazon, BlackBerry, Microsoft, Qualcomm і Samsung, а також з великими операторами зв’язку (AT&T). З виходом офіційної доповіді ця інформація підтвердилася.

Однак, крім інтеграційного партнерства з іншими гігантами ринку, Facebook робила «разові» шестимісячні виключення і для інших компаній, які розробляли різні додатки. Навіть після заборони у 2015 роци, ці фірми мали можливість користуватися API соціальної мережі для збору інформації у користувачів і їхніх друзів, включаючи їх стать, вік, ім’я, місце проживання, фото і статистику поставлених ними лайків.

У звіті повідомляється, що представникам Facebook невідомо про випадки зловживання зібраними даними, як це сталося з компанією Cambridge Analytica, однак, гарантій, що такого не відбувалося немає.

У доповіді Facebook повідомляє, що інтеграційне партнерство з більшою частиною компаній вже закінчено, а відносини ще з 7 компаніями будуть припинені вже до кінця поточного місяця. У жовтні 2018 планується частково призупинити взаємодію з ще рядом компаній, включаючи Amazon, Apple, Mozilla і Opera і Tobii.

Нагадаємо, у квітні 2018 року, засновник Facebook Марк Цукерберг свідчив на сенатських слуханнях щодо витоку даних із соцмережі за участю Cambridge Analytica, що зачепив щонайменше 87 мільйонів користувачів Facebook.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.