Фейсбук надавала спеціальний доступ до даних користувачів для десятків великих компаній

29 червня компанія Facebook представила Комітету Сената США з енергетики і торгівлі доповідь, обсягом 747 сторінок, в якій повідомляється, що за останні роки соціальна мережа зробила виняток для 52 сторонніх компаній та 61 стороннього розробника додатків, надавши їм доступ до даних користувачів.

В результаті виробники і розробники мали спеціальний доступ до даних користувачів, хоча з кінця 2015 року представники соціальної мережі стверджували, що API Facebook змінилося, та інформація користувачів в колишніх обсягах недоступна для сторонніх організацій, зокрема це стосувалося даних про друзів користувачів.

Якраз саме в цей період часу компанія Cambridge Analytica використовувала Facebook API для масового збору даних у користувачів. Про це стало відомо від британських та американських ЗМІ, які в березні 2018 року опублікували розслідування про компанію Cambridge Analytica, котра збирала ці дані, щоб використовувати їх в політичній рекламі. Спочатку повідомлялося, що компанія отримала доступ до інформації 50 мільйонів користувачів Facebook, пізніше називалася цифра в 87 мільйонів.

Фото — Anadolu Agency

Минулого місяця видання The New York Times повідомляло, що Facebook ділиться даними користувачів з великими виробниками, включаючи Apple, Amazon, BlackBerry, Microsoft, Qualcomm і Samsung, а також з великими операторами зв’язку (AT&T). З виходом офіційної доповіді ця інформація підтвердилася.

Однак, крім інтеграційного партнерства з іншими гігантами ринку, Facebook робила «разові» шестимісячні виключення і для інших компаній, які розробляли різні додатки. Навіть після заборони у 2015 роци, ці фірми мали можливість користуватися API соціальної мережі для збору інформації у користувачів і їхніх друзів, включаючи їх стать, вік, ім’я, місце проживання, фото і статистику поставлених ними лайків.

У звіті повідомляється, що представникам Facebook невідомо про випадки зловживання зібраними даними, як це сталося з компанією Cambridge Analytica, однак, гарантій, що такого не відбувалося немає.

У доповіді Facebook повідомляє, що інтеграційне партнерство з більшою частиною компаній вже закінчено, а відносини ще з 7 компаніями будуть припинені вже до кінця поточного місяця. У жовтні 2018 планується частково призупинити взаємодію з ще рядом компаній, включаючи Amazon, Apple, Mozilla і Opera і Tobii.

Нагадаємо, у квітні 2018 року, засновник Facebook Марк Цукерберг свідчив на сенатських слуханнях щодо витоку даних із соцмережі за участю Cambridge Analytica, що зачепив щонайменше 87 мільйонів користувачів Facebook.

Коментарі

data-url="https://netfreedom.org.ua/fejsbuk-nadavala-spetsialnyj-dostup-do-danyh-korystuvachiv-dlya-desyatkiv-velykyh-kompanij/" data-title="Фейсбук надавала спеціальний доступ до даних користувачів для десятків великих компаній">

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.