Фейкові листи від імені Авакова із закликом сприяти одному з кандидатів надсилали російські хакери – Кіберполіція

У Нацполіції повідомили, що встановили хакерів, які розсилали фейкові листи від імені міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Листи надсилалися із закликом до правоохоронців сприяти під час виборів одному з кандидатів у президенти та приділити “особливу увагу” порушенням законодавства з боку членів виборчих комісій та спостерігачів від конкурента цього кандидата.

Імен кандидатів не назвали. У кіберполіції також заявляють, що викрили хакерів, чия пошта була зареєстрована кілька днів тому, а саме – 21 березня 2019 року на території Росії. За даними правоохоронців, правопорушники використовували анонімайзери, аби їх неможливо було ідентифікувати.

Це вже не перша кібератака напередодні виборів в Україні. У п’ятницю, 22 березня, сайт ЦВК активно атакували хакери. Про це повідомляє УНН з посиланням на Держспецзв’язок. У Держспецзв’язку додають – єдина інформаційно-аналітична система «Вибори» для проведення виборів президента України ще не розпочала роботу і кібератак на неї не зафіксовано.

Нагадаємо, нещодавно генерал-майор СБУ Олександр Климчук під час ефіру у програмі “Свобода слова” на телеканалі ICTV заявив: “Державний реєстр виборців захищений комплексною системою захисту інформації і він не підключений в прямому сенсі до мережі Інтернет, до нього не можна втрутитися ззовні”. Климчук додав, що у порівнянні з 2014 роком сьогодні сайт ЦВК набагато більш захищений, а спеціалісти Центрвиборчкому напередодні виборів пройдуть кібернавчання.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.