Федеральна торгова комісія США погодила штраф у 5 млрд доларів для Facebook. Остаточне рішення за Мін’юстом

Федеральна торгова комісія США погодила рекордний штраф у 5 мільярдів доларів для Facebook через скандал з Cambridge Analytica. Для стягнення штрафу з компанії відповідне рішення має погодити ще Міністерство юстиції США. Про це стало відомо 12 липня 2019 року.

Фото:  Andrew Harnik/Associated Press

Як пише DW з посиланням на WSJ, за таке рішення проголосували три з п’яти членів комісії.  Наразі невідомо скільки часу знадобиться Мін’юсту, щоб дати згоду на стягнення штрафу з компанії. 

Федеральна торгова комісія США наклала штраф після розслідування, яке проводилося з березня 2018 року, щодо того, чи порушив Facebook зобов’язання щодо захисту та зберігання персональних даних користувачів, після того як Cambridge Analytica отримала доступ до даних десятків мільйонів користувачів соцмережі. 

Втім сума штрафу Федеральної торгової комісії США для Facebook, який є найбільшим в історії органу, суттєво не вдарить по компанії. Для порівняння, лише за перший квартал 2019 року прибуток Facebook склав 2,43 мільярдів доларів. 

Facebook та Федеральна торгова комісія рішення поки не прокоментували. 

Раніше у Facebook вже повідомляли, що очікують на цей штраф і заклали цю суму у щоквартальному звіті компанії.  

Нагадаємо, на початку липня у Італії регулятор з питань конфіденційності даних оштрафував Facebook на 1 мільйон євро за порушення, пов’язані зі скандалом з Cambridge Analytica. Оскільки порушення Cambridge Analytica відбулися до того, як у травні минулого року Європа змінила свої закони про конфіденційність, які дозволяють штрафувати компанії у розмірі до 4% від глобальних доходів, європейські органи мають недостатньо можливостей для стягнення значних штрафів з Facebook у цій справі. 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.