Facebook запускає інструменти для боротьби із “порно-помстою”: як це працюватиме

Користувачі Facebook отримають змогу поскаржитися на інтимний контент, опублікований в соцмережі без їх згоди, а також уникнути розповсюдження цих фото надалі.

Анонсовані компанією Facebook інструменти мають на меті боротися із так званою «порно-помстою» (revenge porn) – публікацією інтимних фото чи відео без згоди людей, які на них зображені.

Для цього компанія використає схожий алгоритм як у боротьбі з дитячим порно. Він буде помічати контент, який був переглянутий адміністраторами та визначений як «порно-помста», й блокуватиме його поширення. Також соцмережа блокуватиме аккаунти, які неодноразово поширювали інтимний контент без згоди усіх його учасників, пише The Guardian.

 

 

Законодавчо регулювання “порно-помсти” суттєво різниться в різних країнах. Найчастіше ключовим питанням, до якого зводиться законодавче втручання – це чи зображення є “селфі” чи ні. В разі, якщо це селфі, то може бути пред’явлена вимога авторського права до особи, яка опублікувала зображення.

Разом з тим, деякі країни вводять додаткові терміни. До прикладу, в Каліфорнії “порно-помста” визначається як публікування чітких фотографій, які були зроблені “за обставин, коли обидві сторони погодилися, що фотографії мають залишатися приватними”, а факт їх опублікування приніс жертві “серйозні емоційні страждання”.

Минулого року Facebook розслідував справу 14-річної дівчини, чиї інтимні фото неодноразово блокувалися, однак зловмисник публікував їх знову і знову. Адвокати дівчини наполягали саме на тому факті, що Facebook не протидіяв повторному публікуванню фотографій.

Тепер нові технології, які анонсуються до запровадження, будуть запобігати повторному публікуванню зображень, які вже були одного разу заблоковані.

Але, швидше за все, вони все ще не будуть достатніми для того, аби протидіяти першому публікуванню інтимних фотографій, які підпадають під категорію “інтернет-помсти”. Адже технологічно така система буде засновуватися на порівнянні щойно заблокованих фотографій із тими, що вже існують в базі заблокованих. Для того, щоб Facebook зрозумів, що щойно опублікована фотографія є “порно-помстою”, користувач має йому повідомити про це.

Крім того, Facebook видаляє інтимні фотографії,опубліковані за згодою сторін, якщо вони суперечать правилам користування соцмережею. Із критики, які лунає на адресу Facebook у зв’язку новими нормами – це можливе надмірно широке трактування “інтимності фотографій”.

В офіційній заяві Facebook Лора Хіггінгс, засновник “Revenge Porn Helpline” у Великобританії, зазначає: “Ці нові інструменти стануть своєрідною страховкою для багатьох жертв “порно-помсти” та значно зменшать кількість образливого контенту в Інтернеті. Ми сподіваємося, що інші соціальні мережі будуть запускати подібні інструменти і тоді разом ми зможемо зробити онлайн-середовище ворожим до образ та насильства”.

За даними дослідницького інституту Data & Society, 4% американських користувачів інтернету зазнавали «порно-помсти» в онлайні в 2016 році. В 27 штатах та в окрузі Колумбія діють закони, які забороняють публікацію інтимного контенту без взаємної згоди, але штрафи за порушення варіюються, а судове переслідування за це буває рідко. У Великобританії «порно-помсту» визнали злочином у 2015 році – з того часу було порушено 206 судових справ за цим звинуваченням.

Нагадаємо, минулого року YouTube та Facebook розробили технологію для блокування екстремістських відео. Система шукає хеш файлу – унікальний цифровий ідентифікатор, не прив’язаний до назви файлу, – який дозволяє інтернет-компанії автоматично видаляти весь вміст з відповідними хешем. А Тwitter почав активно блокувати профілі з підозрою у тероризмі.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.