Facebook захистить британців від фейків напередодні виборів

Компанія Facebook, Inc розпочала боротьбу із фейковими новинами, аби розповсюджувачі брехні не могли вплинути на результати виборів у західних країнах.

Напередодні парламентських виборів у Великобританії копманія Фейсбук оголосила впровадження боротьби із неправдивою інформацією в соцмережах країни – повідомляє британське видання The Telegraph.

По-перше, нові інструменти Фейсбуку дозволять ідентифікувати облікові записи, що розповсюджують фейкові новини та видаляти їх.

По-друге, зміниться алгоритм подачі ненадійних матеріалів – ті менше з’являтимуться у стрічці Фейсбук. Визначати фальшиві новини будуть з допомогою технології, що аналізує, наскільки активно люди шерять статтю після прочитання. Якщо поширення матеріалу не є активним, ймовірно, він містить неперевірену інформацію та не викликає довіри у читача.

Ці нововведення запрацювали у Великобританії з 8 травня. Ініціатива Фейсбуку супроводжується публікуванням освітніх статей у найбільших виданнях країни, що дозволять читачам визначати маніпулятивні матеріали у соцмедіа. Першими про це написали  BBC, TheGuardian, Wired та The Sun.

У компанії Facebook, Inc запропонували ключові поради, що робити, аби не засмічувати свій інформаційний простір у соцмережах:

Britain
Нагадаємо, позачергові вибори до Парламенту Великобританії відбудуться 8 червня 2017 року. Тим часом політики Великобританії говорять про перспективу штрафування компанії, якщо вона не впорається із проблемою фейкових новин. Тоді ж як Німеччина вже називає суму штрафу для соціальних мереж – 50 мнл. євро, з аналогічною ініціативою виступив голова цифрового відділу Єврокомісії – Андрус Ансіп.

Нагадаємо, раніше Фейсбук оголосив про плани боротьби з феноменом “порно-помсти”, що застосовують користувачі.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.