Facebook загрожує штраф у $5 млрд за витік даних користувачів

Facebook може отримати штраф у розмірі $5 млрд за результатами розслідування Федеральної торгової комісії США через витік даних користувачів соцмережі. Це стало відомо після публікації щоквартального звіту компанії, в якому Facebook заклала суму на можливий штраф комісії, повідомляє The Guardian. Цей штраф може стати найбільшим у історії комісії.

Фото з відкритих джерел. 

Як пише видання, компанія заклала суму у звіті на випадок штрафу, проте зазначає, що питання залишається невирішеним. Такі витрати можуть призвести до зниження чистого доходу на 51%.

«Ми оцінюємо, що діапазон втрат в цьому питанні становить від $3 млрд до $5 млрд. Це залишається невирішеним, і не може бути ніякої впевненості щодо термінів чи будь-якого кінцевого результату», – повідомляють у компанії.

Федеральна торгова комісія США розпочала розслідування у березні 2018 року щодо конфіденційності соцмережі після скандалу з Cambridge Analytica. У комісії мають вирішити, чи практика опрацювання даних, яка дозволила Cambridge Analytica отримати персональну інформацію користувачів соціальної мережі, порушила умови договору Facebook та Федеральної торгової комісії від 2011 року.

За схоже порушення комісія вже штрафувала Google у 2012 році, але тоді сума штрафу склала $22,5 млн.

Під час зустрічі з інвесторами Марк Цукерберг наголосив на необхідності побудови платформи для обміну даних, яка орієнтується на конфіденційність.

Нагадаємо, минулого року через скандал з компанією Cambridge Analytica та витік даних 50 мільйонів користувачів Велика Британія оштрафувала Facebook на понад півмільйона доларів через скандал та витік даних.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.