Facebook видалив близько 100 груп та сторінок з російською пропагандою

6 травня 2019 року Facebook опублікувала заяву у своєму офіційному блозі про видалення 97 російських сторінок та груп, які розповсюджували пропаганду та недостовірну, маніпулятивну інформацію про Україну.

Фото: TechCrunch

Всього адміністрація Facebook видалила 62 акаунти, 10 сторінок та 25 груп, які керувалися з Росії.

“Ми постійно працюємо над виявленням і припиненням подібної діяльності, тому що ми не хочемо, щоб наші послуги використовувалися для маніпулювання людьми. Ми працюємо над викоріненням таких зловживань, але це постійний виклик”, – йдеться у повідомленні керівника відділу кібербезпеки у Facebook Натаніела Глейчера.

Фото Facebook: приклад сторінки, яка була видалена адміністрацією соцмережі

За даними Facebook, люди, які займалися цією діяльністю, керували фейковими обліковими записами для поширення новин про військовий конфлікт на Сході України, політику в Україні та війну у Сирії.

Фото Facebook: приклад сторінки, яка була видалена адміністрацією соцмережі

Адміністрація соцмережі видалила ще 21 акаунт сторінок та груп у Facebook та Instagram, які були сфокусовані на Австрії, країнах Балтії, Німеччині, Іспанії, Україні і Великобританії і поширювали інформацію про релігію, біженців та НАТО.
Facebook передав інформацію про видалені російські групи та сторінки правоохоронним органам.

Нагадаємо, Facebook вже не вперше видаляє сторінки та групи, пов’язані з Росією. 26 березня 2019 року адміністрація соцмережі видалила 1907 сторінок і груп, що велися з РФ. Адміністратори цих сторінок та груп використовували фальшиві облікові записи для розсилки спаму та поширення маніпулятивної інформації про «конфлікт на сході України, місцеву та регіональну політики, український патріотизм, питання міграції, українських військових, ситуацію у Криму та корупції».

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.