Facebook видалила 270 сторінок та акаунтів російської «фабрики тролів». Марк Цукерберг згадав й про Україну

Компанія Facebook Inc. видалила сотні акаунтів, пов’язаних з російським Агентством досліджень інтернету, яке також відоме як “фабрика тролів”. У дописі у Facebook засновник компанії Марк Цукерберг згадав і про Україну: “Цей конкретний набір сторінок та облікових записів був націлений на Росію та людей, які розмовляють російською мовою у сусідніх країнах, таких як Азербайджан, Узбекистан та Україна”.

джерело фото – Reuters

Згідно з дописом Марка Цукерберга, компанія Facebook Inc. видалила 270 сторінок та акаунтів російської організації «Агентство інтернет-досліджень», відомої також як «фабрика тролів».   

«Більшість наших дій проти агентства до теперішнього часу полягали в тому, аби не допустити їх втручання у вибори в інших країнах. Це оновлення стосується зняття видалення сторінок, орієнтованих на людей, які проживають в Росії. Ця російська агенція неодноразово вдавалася до оманливих дій і намагалася маніпулювати людьми в США, Європі та Росії – і ми не хочемо, щоб вони залишалися на Facebook у будь-якій точці світу», – написав Марк Цукерберг.

Засновник Facebook згадав й про Україну: 

“Цей конкретний набір сторінок та облікових записів був націлений на Росію та людей, які розмовляють російською мовою у сусідніх країнах, таких як Азербайджан, Узбекистан та Україна”, – зазначив Марк Цукерберг.

А також вказав про намір компанії більше працювати над безпекою, щоб зупинити спроби маніпуляцій через соцмережу з боку третіх осіб.

«Ми також значно збільшили наші інвестиції в безпеку. У нас зараз близько 15 000 людей, які працюють над перевіркою безпеки та контенту. До кінця цього року їх буде більше 20 000», – йдеться у дописі.

Today we're taking an important step to protect the integrity of elections around the world by taking down more than 270…

Опубліковано Mark Zuckerberg 3 квітня 2018 р.

 

Під дописом Марка Цукерберга українські активісти відзначили важливість України як “передової” у боротьбі із російськими маніпуляціями та фейковими новинами. А також про загрозу використання російськими ботами можливості блокувати дописи українців кількарічної давнини під приводом вживання hate speech (мови ненависті).

Нагадаємо, востаннє Марк Цукерберг згадував про Україну під час “Q&A with Mark” близько 3 років тому – у травні 2015 року. Тоді тривала дискусія про те, чи бере участь Росія в модеруванні українського сегменту Facebook й блокуванні сторінок і повідомлень соцмережею.

Президент України Петро Порошенко закликав тоді Марка Цукерберга створити українське представництво Facebook.

Засновник Facebook відповів, що російського офісу Facebook не існує, тому припущення щодо участі росіян є хибним. 

“Кожен, хто думає, що модерація контенту в українському сегменті Facebook здійснюється з російського офісу антиукраїнськими модераторами, помиляється”, – вказав Марк Цукерберг.

Щодо створення українського представництва Facebook, зазначив, що з часом таку можливість можуть розглянути, але необхідність такого кроку залежатиме від розвитку компанії.

Watch the full video of the Townhall Q&A with Mark from Menlo Park, CA

Опубліковано Q&A with Mark 14 травня 2015 р.

 

Читайте також, які офіційні сторінки українських відомств й урядовців верифікував Facebook.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.