Facebook видалила 22 сторінки, пов’язані з протрампівським конспірологом з сайту InfoWars

22 сторінки у Фейсбуці були видалені відповідно до нових правил спільноти й стали першим прецедентом застосування правила видалення сторінок, пов’язаних з раніше видаленою сторінкою. Усі сторінки належали до мережі інфоресурсів засновника сайту InfoWars Алекса Джонса. Той відомий своїми конспірологічними теоріями, маніпуляціями й належить до прихильників Трампа.

фото: Julie Pimentel/ Flickr

Основний акаунт InfoWars у Фейсбуці був видалений ще у серпні 2018 року за порушення правил користування соціальною мережею, а саме – цькування користувачів (bullying) та поширення мови ворожнечі (hate speech). Однак  ще раніше Алекс Джонс та його прихильники створили додаткові сторінки. За інформацією The Verge, ці сторінки модерувалися з США та Бразилії.

Видалені 22 сторінки Infowars у Фейсбуці модерувалися з США та Бразилії

Це видалення сторінок стало можливими для Facebook після оновлення стандартів соцмережі (community standards) у листопаді 2018 року. Фейсбук у свій час детально пояснювала свій крок, вказуючи на посилення алгоритмів автоматичного розпізнавання мови ворожнечі та неприпустимого (graphic) контенту. У Facebook не пояснили як ідентифікували порушення на цих сторінках, однак зазначили, що ті використовували подібні назви.  

Раніше Facebook попереджала адміністраторів сторінок з середовище InfoWars, аби ті не створювали копії сторінок

Раніше компанія попереджала адміністраторів сторінок з середовище InfoWars, аби ті не створювали копії сторінок, Однак ці застороги ігнорувалися, й адміністратори InfoWars створювали додаткові сторінки перед тим, як Facebook заблокувала основну.

InfoWars є одним з впізнаваних сайтів серед консервативних республіканських аудиторій в США. Місячна аудиторія сайту станом на січень 2019 року – 15 мільйонів відвідувань, відповідно до даних SimilarWeb. Разом з тим, різні технологічні компанії блокують Infowars з огляду на мову ворожнечі, цькування та поширення теорій змов. До блокування сайту приєдналися компанії Apple, Twitter, PayPal та нещодавно Facebook.

До блокування сайту InfoWars приєдналися компанії Apple, Twitter, PayPal та нещодавно Facebook

Довідка: InfoWars – це крайньо правий американський сайт, що поширює теорії змови та недостовірні новини. Належить Алексу Джонсу, що заснував сайт у 1999 році.

Сайт спеціалізується на ток-шоу, що створюються у студіях в промислових зонах поблизу Остіна, Техас. Сайт InfoWars має приблизно 10-15 мільйонів відвідувань щомісяця, завдяки чому здатен лідирувати з ключовими новинними сайтами в США.

Сайт регулярно публікував фальшиві репортажі, що були пов’язані з переслідуванням жертв. Сайт відкрито пропагує теорії змов, зокрема про те, що терористичні атаки 9/11 були ініційовані урядом США.

Нагадаємо, представники Facebook привезли українським чиновникам хороші новини напередодні виборів.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.