Facebook вводить новий захід по боротьбі з фейками — рейтинг користувача

Компанія вирішила ввести шкалу оцінки профілів користувачів «від нуля до одного», по якій буде визначатися «ступінь благонадійності» того чи іншого користувача.

Як розповіли представники Facebook, алгоритм буде не тільки аналізувати пости користувачів, а й вивчати їх скарги. Якщо людина скаржиться на пост, який модератори в результаті визнають таким, що порушує правила соцмережі, репутація користувача буде зростати. У разі, коли власник аккаунта скаржиться на пост лише тому, що він не збігається з його особистою позицією, його рейтинг буде падати.

Фото — techstripped.com

Менеджер соцмережі Тесса Лайонс заявила, що Фейсбук не буде розкривати як працює алгоритм, щоб зловмисники не могли маніпулювати ним. За її словами, рейтинг надійності — один із сотні алгоритмів, за допомогою яких соцмережа вивчає поведінку своїх користувачів.

«Люди часто повідомляють те, що вони просто не згодні», — сказала Тесса Лайонс, менеджерка по продуктах Facebook для боротьби з дезінформацією.

В боротьбі з маніпуляціями та фейками, соцмережа постійно видаляє акаунти, які, на думку модераторів, можуть ввести в оману інших користувачів. Так, в середині серпня Facebook видалив 650 акаунтів, пов’язаних з Росією і Іраном. Окрім видалення, соцмережа впроваджує додаткові перевірки. Так, адміністратори, які керують facebook-сторінками з великою кількістю американських підписників, тепер повинні пройти додаткову перевірку ідентичності.

Нагадаємо, у 2018 році Facebook опинився в центрі декількох скандалів. Соцмережу звинуватили в розповсюдженні фейковий новин, які за ствердженням спецслужб США допомогли Дональду Трампу здобути перемогу на президентських виборах. А в березні 2018 року стало відомо, що компанія Cambridge Analytica, що спеціалізується на політичному консультуванні і рекламі, отримала дані 50 мільйонів користувачів Facebook, пізніше називалася цифра в 87 мільйонів. Через ці витокі даних Марк Цукерберг дав свідчення в Сенаті США.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.