Facebook-сторінку одеського видання Думская.net відновили після блокування через фейкові скарги

20 березня Facebook видалив офіційну сторінку одеського видання Думская.net після скарг користувачів. Одночасно з’явилася фейкова сторінка-клон, створена зловмисниками. Про це йдеться на у заяві редакції.

Впродовж кількох годин сторінка, що нараховує більш як 63 000 користувачів, була недоступна. За словами головного редактора Думской Олега Константінова, сторінку вдалося повернути. У редакції розраховують, що фейкова сторінка у Facebook буде заблокована.

“Після не обґрунтованих скарг невідомих, які використовують фейкові мейли, Facebook видалив сторінку Думская.net, не давши нам навіть можливості довести свою правоту”, – пояснюють у повідомленні редакції.

Редакція називає дві версії атаки на сторінку видання: вибори або причетність до блокування лідера секти Олега Мальцева, про якого журналісти Думской писали раніше. Після матеріалу про діяльність Мальцева автор статті отримував погрози, а стаття зникла з пошуку Google за скаргою нібито щодо порушення авторських прав. Втім, версію, що атака на одеське видання пов’язана з виборами, не відкидають.

Журналісти Думской вважають атаку тиском на свободу слова у ЗМІ та зазначають – вперше атаки на одеське видання Думская.net почалися у 2015 року, коли сайт намагався з’ясувати історію людей, які потрапили в психологічну залежність від лідера секти Олега Мальцева.

Нагадаємо, на днях хакери вчинили атаку на особисті акаунти співробітників опозиційної білоруської газети «Наша Нива».

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.