Facebook оштрафували на понад півмільйона доларів через скандал та витік даних

Про це повідомляє hromadske.ua. Соцмережу покарала Велика Британія. Сума штрафу становить 500 тисяч фунтів або близько 644 тисяч доларів. Причина — скандал з компанією Cambridge Analytica та витік даних 50 мільйонів користувачів.

Факт надання особистих даних розробникам додатків без згоди користувачів з 2007 по 2014 роки викрило розслідування Офісу комісара інформації (ICO) Великої Британії. У відомстві зазначили, що якби скандал стався після прийняття ЄС нового закону про захист даних, штраф виявився б значно більшим. За даними The Guardian, мова йшла б про суму у 17 мільйонів фунтів стерлінгів (22,5 мільйона доларів) або до 4% від світового обороту (1,9 мільярда доларів).

Перед майбутніми проміжними виборами у США Facebook видалив 559 сторінок та 251 акаунтів, які викликали підозри.

А 28 вересня компанія Facebook заявила, що «допустила хакерську атаку» на соцмережу, унаслідок якої було отримано доступ до особистих сторінок близько 50 мільйонів людей. Проблема пов’язана з інструментом «переглянути як», який дозволяє бачити власні профілі від імені інших користувачів.

2 серпня директор з безпеки Facebook подав у відставку. Алекс Стамос назвав три роки роботи «дуже важким періодом». Тепер він викладатиме у Стенфордському університеті.

Діяльність Стамоса раніше піддали критиці у зв’язку зі скандалом з компанією Cambridge Analytica, яка незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів соцмережі та могла вплинути на вибори багатьох країн світу, зокрема й президентські вибори у США 2016 року, оскільки працювала над президентською кампанією Дональда Трампа.

Нагадаємо, акції Facebook різко впали після того, як компанія 26 липня опублікувала звіт про підсумки другого кварталу, які виявилися гіршими за прогнози. Компанія втратила в ціні близько 20% своєї вартості всього за один день, а ринкова вартість, відповідно, знизилася на $120 млрд.

Раніше ж великі IT-компанії отримували і більші штрафи через монопольне становище. Так, у липні Антимонопольний комітет ЄС зобов’язав Google виплатити п’ять мільярдів доларів за порушення правил конкуренції на ринку смартфонів.

А ще у березні 2004 року Європейський союз за зловживання домінуючим становищем зобов’язав «Майкрософт» виплатити 497 мільйонів євро чи 794 мільйони доларів.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.