Facebook має відкрити офіс в Україні і викривати дезінформацію — НДІ

Майбутні вибори протестують стійкість України у дотриманні демократії. Про це йдеться у прес-релізі Національного демократичного інституту США. Для забезпечення демократичних виборів та передвиборчого процесу влада, соцмережі та медіа мають консолідувати зусилля. Facebook же має відкрити офіс саме на території України.

Спільні висновки щодо українських виборів делегація з депутатів Європарламенту та керівників НДІ оприлюднила на спільній прес-конференції 17 листопада, яку транслював Український кризовий медіа-центр.

Фото: Український кризовий медіацентр

Західна делегація проводила оцінку передвиборчого середовища в Україні з 12 до 17 листопада 2018 року.

Ключова рекомендація делегатів напередодні виборів полягає у забезпеченні здорового і безпечного виборчого середовища. Зокрема, учасники моніторингу закликають ухвалити нове виборче законодавство, надати право переселенцям голосувати, забезпечити рівну участь у виборчій кампанії представників різних груп населення.

Імовірність втручання Росії у вибори є одним із основних викликів президентської виборчої кампанії України у 2019 році, цитує висновок делегації Радіо Свобода.

«Ми зіткнулися з цим у США, зараз у США триває розслідування щодо ймовірного втручання Росії у вибори у 2016-му, і це для нас дуже серйозна справа. Певне втручання, вірогідно, було у Європі, зокрема, під час «Брекзиту». Але почалося це все в Україні. І нас усім треба шукати способи належно протидіяти цьому», — сказав у коментарі Радіо Свобода один із учасників делегації, колишній посол США в Україні Вільям Тейлор.

Також він зазначив, що не виключає різні можливі формати втручання — як кібератаки, так і, наприклад, підтримку якогось із кандидатів на посаду президента.

Співрозмовники місії в Україні неодноразово відзначали важливість майбутніх президентських виборів і ризик втручання у передвиборчі процеси з боку РФ, підкреслив і Президент NDI Дерек Мітчелл, пише «Гордон».  Російська ж сторона може посилювати суспільні протиріччя завдяки соціальним мережам на зразок Facebook, заявив Президент Інституту.

«Саме тому ми прямо закликаємо Facebook відкрити свій офіс не тільки в Москві, але і в Києві: з українськомовними редакторами, які цілодобово працюватимуть у такому оперативному режимі», — підкреслив він.

Facebook уже має подібний досвід під час проміжних виборів до американського Конгресу і під час виборчих перегонів в інших країнах, зазначив Президент НДІ.

Навесні 2015 року у зв’язку з масовим блокуванням проукраїнських користувачів група «Український Фейсбук» просила засновника Facebook Марка Цукерберга створити українську адміністрацію. Президент України Петро Порошенко звертався до Цукерберга з проханням відкрити українське представництво компанії.

Цукерберг заявив, що спірні повідомлення, за які банили українських користувачів, було видалено правильно, оскільки вони використовували “мову ворожнечі”. Він також відповів, що український сегмент соцмережі модерує офіс в Ірландії, а питання відкриття представництва соціальної мережі в Україні може бути розглянуто з часом.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін підтримав рекомендації представників Національного демократичного інституту та Європарламенту українській владі щодо виборчого процесу в 2019 році, повідомляє Уніан. Про це посадовець написав у Twitter.

«Провів хорошу дискусію з місією НДІ і Європарламенту щодо всеосяжних спроб дезінформації та інформаційних атак. Facebook давно повинен працювати з українським сегментом саме з Києва. Як і інші IТ компанії», — заявив Клімкін.

Нагадаємо, у жовтні 2018 року у Facebook оголосили конкурс на посаду менеджера з просування політики України. Місцем роботи менеджера має стати Варшава.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.