Єврочиновник пропонує карати Інтернет-провайдерів за піратські сайти

Українська влада повинна ефективніше боротися з піратськими ресурсами в Інтернеті. Для цього слід серйозніше карати не тільки власників таких ресурсів, але й Інтернет-провайдерів, які надають доступ до піратських сайтів.

Про це пише видання УНІАН з посиланням на Ніколаса Берджа, керівника торгово-економічного відділу Представництва ЄС в Україні.

Фото УНІАН

Представник ЄС вважає, що Інтернет-провайдери мають нести також відповідальність за контент сайтів, яких вони розміщують.

“Ми повіримо у серйозні наміри України боротися з піратськими сайтами лише тоді, коли буде передбачене покарання для осіб, причетних до підтримки піратських сайтів…Провайдери інтернет-послуг також повинні нести певну правову відповідальність за те, що вони роблять”, – цитує видання Берджа.

Відповідні законодавчі зміни слід закріпити шляхом внесення змін до закону “Про внесення змін до Закону “Про кінематографію” та інших законів України щодо підтримки виробництва національних фільмів”, сказав Бердж.

Нагадаємо, що саме через цей законопроект закрився файлообмінник EX.UA. Документ був прийнятий Верховною Радою у вересні 2016 р., однак пізніше його ветував Петро Порошенко. На сайті президента зазначалося, що причини ветування не пов’язані зі сферою Інтернету. Ветований проект закону також містить положення, які дозволяють блокування сайтів без рішення суду до 24 годин.

Єврочиновник закриття Кіберполіцією України сайтів FS.TO, BALTAZAR.ORG.UA, MEGA-CINEMA.PP.UA восени 2016 р. назвав “великим кроком вперед для ефективного захисту прав інтелектуальної власності”. Однак на його думку цього недостатньо, бо замість закритих сайтів легко можуть з’явитися інші ресурси з піратським контентом.

У разі неприйняття законодавчих змін щодо прав інтелектуальної власності, Ніколас Бердж пригрозив погіршенням відносин України з ЄС.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.