Яким буде законодавство щодо Інтернету в порядку денному нової Верховної Ради? – анонс круглого столу
11 липня 2019
11.07.2019

У четвер 18 липня 2019 року о 16:00 у прес-центрі “Укрінформ” (Зала 2) відбудеться круглий стіл “Яким буде законодавство щодо Інтернету в порядку денному нової Верховної Ради? Пропозиції стейкхолдерів”.

Організатори: Міністерство інформаційної політики України, ГО “Інтерньюз-Україна”.

Учасники: Дмитро Золотухін, заступник Міністра інформаційної політики; Віталій Мороз, керівник програм нових медіа ГО “Інтерньюз-Україна”; Олександр Федієнко, голова правління ІнАУ, Андрій Соломаха, член правління ІнАУ, Людмила Панкратова, юристка ІРРП, Ігор Розкладай, юрист ЦЕДЕМ, Павло Моісеєв, директор з правових питань ГО “Інтерньюз-Україна”, Віта Володовська, Лабораторія цифрової безпеки, медіа-експерти, урядові спеціалісти та представники громадянського суспільства.

У вересні 2019 року оновленим складом розпочне роботу Верховна Рада України 9 скликання. На порядку денному українського Парламенту постануть також й питання відповідей на гібридні загрози, прозорості медіавласності, санкцій проти країни-агресора, кібербезпеки, інформаційного простору – ті виклики, які стосуються й функціонування онлайн-простору або ж Інтернету.

У попередні роки народні депутати пропонували низку законопроектів, що стосувалися питання інформаційного простору та функціонування інтернету, однак на деякі з них, як-то #6688, #6676, слідувала жорстка реакція з боку приватного сектору (IT-галузь) та громадянського суспільства.

В березні 2016 року Президент України ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 січня 2016 року “Про Стратегію кібербезпеки України”, у травні 2018 року набув чинності закон “Про основні засади забезпечення кібербезпеки України” – це є першими кроками в побудові системи кібербезпеки в Україні, однак чи здатні ці ініціативи стати відповідями на сучасні виклики?

  • Чи варто розраховувати на активність Верховної Ради 9 скликання в сфері інформаційного простору та управління інтернетом?
  • Чи підвищиться якість законодавства щодо інформаційного простору та Інтернету в Україні в 2019-2022 роках?
  • Які законопроекти потрібні в новому Парламенті – погляд Держспецзв’язку;
  • Які законопроекти потрібні в новому Парламенті – погляд медійних організацій та IT-сектору;
  • Чи відповідатимуть законодавчі ініціативи в Україні сучасним міжнародним практикам в питаннях управління Інтернету?
  • Під час круглого столу заступник Міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін наголосить на ініціативах та пропозиціях щодо інформаційного простору та інтернету, які адвокувало міністерство, керівник програм нових медіа ГО “Інтерньюз-Україна” Віталій Мороз зробить огляд законопроектів щодо інтернету у 2017-2019 роках.

Під час круглого столу медіа-експерти, урядові спеціалісти та представники громадянського суспільства обговорять бачення порядку денного для ВРУ 9 скликання й запропонують ефективні механізми співпраці народних депутатів з представниками профільних держустанов, організацій громадянського суспільства та приватного сектору (IT-галузь).

Акредитація для ЗМІ та учасників – golovko@ukrinform.com

Трансляція буде доступна за посиланням.

Захід відбудеться за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.