Що покаже Індекс регулювання інтернету для аналізу законодавства щодо онлайн-простору
9 січня 2020
9.01.2020

Перші 4 місяці роботи Верховної Ради 9 скликання показали, що парламентарі здатні реєструвати та ухвалювати чимало законодавчих ініціатив, серед яких і ті, що стосуються роботи медіа та функціонування інтернету. Чи сприятимуть такі ініціативи розвитку інтернету в Україні? Чи може громадянське суспільство дати оцінку їх якості? За якими критеріями варто оцінювати ці законопроекти? Чи можна попередити схвалення небезпечних законопроектів? Відповіді на ці запитання будуть надані під час експертного обговорення “Що покаже Індекс регулювання інтернету для аналізу законодавства щодо онлайн-простору”.

Де: «Укрінформ» (Верхня зала), вул. Б. Хмельницького, 8/16, Київ

Коли: середа, 15 січня 2020 року, 14:00-15:00

Організатор: ГО "Інтерньюз-Україна"

У обговоренні візьмуть участь:

  • Віталій Мороз, керівник програм нових медіа ГО “Інтерньюз-Україна”,
  • Ігор Розкладай, експерт з медійного права,
  • Антоніна Черевко, медіаюристка.

Реєстрація за посиланням.

Facebook подія - https://www.facebook.com/events/499333624274729/

З початку осені ГО “Інтерньюз-Україна” спільно з ключовими медіаюристами працює над створенням Індексу правового регулювання відносин онлайн, який допоможе оцінити якість запропонованих законопроектів за чітко визначеними критеріями, спираючись на засади прав людини.

Індекс дасть змогу громадянському суспільству послідовно моніторити підходи та пропозиції щодо функціонування онлайн-простору та швидко реагувати на нові законодавчі ініціативи, що здатні підважити вільний розвиток інтернету та цифрові права користувачів. Індекс також стане корисним інструментом для медіа у висвітленні питань у сфері онлайн-простору, що потребують експертної оцінки.

Під час круглого столу учасники обговорять ризики законодавства щодо інтернету, методологію Індексу, критерії оцінки та потребу оцінювати законодавчі ініціативи парламенту щодо інтернету та медіа.

Контакти: Катерина Куницька, kkunytska@internews.ua

Проект «Індекс регулювання Інтернету як інструмент адвокації для України» реалізується ГО «Інтерньюз-Україна» та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.