Про що говоритимуть експерти під час панелей Інтерньюз-Україна в рамках IGF-UA 2019
19 вересня 2019
19.09.2019

23 вересня 2019 року в рамках Днів українського інтернету ГО “Інтерньюз-Україна” проведе три тематичні панелі, присвячені протидії дезінформації у мережі, відповідальності платформ та законодавству щодо цифрового простору. Публічні обговорення модеруватиме Віталій Мороз, керівник програм нових медіа ГО “Інтерньюз-Україна”.

12:40 – Секція 4. Механізми протидії дезінформації в цифровому середовищі

У понеділок, 23 вересня о 12:40 у конференц-центрі Admiral Hall (Велика зала) учасники дискусії обговорюватимуть зменшення рівня дезінформації в онлайні через співпрацю стейкхолдерів.

Крім того, під час панелі будуть презентовані напрацювання та концепція Зеленої книги, документу, що стане практичним порадником під час роботи над законодавчими ініціативами та дозволить законодавцям розуміти контекст викликів у сфері інтернету та інформаційного простору з огляду на міжнародні практики демократичного світу.

Учасники: Юлія Каздобіна, (Українська фундація безпекових студій), Альона Романюк, (“По той бік новин”), Євген Федченко, (StopFake), представники IT-галузі, громадянського суспільства та державних інституцій.

14:40 – Секція 6. Відповідальність платформ та прозорість алгоритмів в цифровому світі

У головній залі конференц-центру Admiral Hall о 14:40 учасники тематичної панелі дискутуватимуть про таке:

  • Яким є місце технологічних гігантів в нашому житті?
  • Чи може бути діяльність Facebook, Google та інших компаній прозорою для користувачів?
  • Чи можна на ці компанії вплинути?
  • Якщо з ними співпрацювати, то яким чином?

Учасники: Антоніна Черевко, юристка IMS, Ігор Розкладай, юрист ЦЕДЕМ, представники IT-галузі, громадянського суспільства та державних інституцій.

16:00 – Секція 8. Законодавство щодо цифрового простору. Як сформувати Індекс регуляторності інтернету

О 16:00 у великій залі конференц-центру Admiral Hall відбудеться обговорення, присвячене законодавству щодо інтернету та інформаційного простору.

Новосформований уряд пропонує суспільству низку реформ в цифровому просторі, що має на меті покращити документообіг для держслужбовців, спростити отримання доступу до адміністративних послуг, надати виборцям можливості голосування з допомогою електронних засобів зв’язку. Разом з тим, реалізація ініціатив, як і оновлення законодавства, що стосується телекомунікаційної сфери, сфери кібербезпеки, потребує прискіпливого контролю з боку громадськості щодо дотримання основних прав та свобод в цифровому просторі, як-то права на приватність. Ініціатива зі створення Індексу регулювання інтернету має на меті оцінювати усі нормативно-правові акти на предмет їхнього впливу на функціонування онлайн-сфери.

Під час дискусії учасники обговорять:

  • Ххто і як виконує регуляторні функції в Україні щодо онлайн-простору?;
  • Яким повинен бути дизайн та критерії Індексу регуляторності інтернету?
  • Якими можуть бути “пастки” функціонування подібного індексу?

Учасники: Олександр Бурмагін, (Платформа прав людини), Максим Дворовий (DSL), Антоніна Черевко (IMS), медіа-експерти, урядові спеціалісти, представники IT-галузі та представники громадянського суспільства також обговорять необхідні кроки щодо реалізації Індексу регуляторності інтернету.

Зареєструватися на подію та деталі – за лінком https://igf-ua.org/2019/

Нагадаємо, 23 вересня 2019 року у конференц-центрі Admiral Hall (Київ, Хрещатик 7/11) відбудеться ювілейний десятий Форум з управління інтернету #IGFUA. Молодіжний IGF-UA для старшокласників та студентів відбудеться 26 вересня 2019 року. З програмою IGF-UA-2019 можна ознайомитися за посиланням.