Підходи стейкхолдерів щодо правовідносин у онлайні: підсумки спільної зустрічі за проектом “Зелена книга”
5 серпня 2019
5.08.2019

У четвер, 1 серпня, відбулася спільна робоча зустріч представників громадянського суспільства, ІТ-сектору та державних органів в рамках адвокаційного проекту “Зелена книга з управління інтернетом та інформаційної політики в Україні як інструмент адвокації в процесі вироблення рішень”.

Спільна зустріч стейкхолдерів пройшла після серії окремих зустрічей кожної із груп – громадянського суспільства і ІТ-сектору та урядовців, під час яких були напрацьовані позиції кожної групи з питань, що стосуються врегулювання онлайн простору.

Серед ключових розбіжностей у підходах учасників кожної з групи, які можна окреслити за результатами попередніх зустрічей, це словник та модальність у оцінці суспільних правовідносин у онлайні. В той же час учасники сходяться у поглядах про відсутність механізмів доказовості протиправних дій в онлайні та необхідність унормування прогалин в законодавстві.

Під час спільної зустрічі учасники говорили про те, які існують ключові відмінності та спільні точки дотику у підходах зацікавлених сторін щодо правовідносин у онлайні та функціонування інтернету. Учасники дискутували, яким має бути управління інтернету, аби це відповідало інтересам усіх сторін.

Учасники дискусії наголошували на відсутності механізмів та інструментів, як мають взаємодіяти з платформами державні органи. Присутні експерти також говорили про те, що українське законодавство не має суперечити міжнародному.

Нагадаємо, ГО “Інтерньюз-Україна” у партнерстві з УФБС розпочали проект, що ставить за мету написання “Зеленої книги” у квітні 2019 року. Проект має на меті покращити якість розробки нових законодавчих ініціатив в Україні у тематиках інтернету та інформаційного простору.

Детальніше про результати робочих зустрічей з представниками громадянського суспільства та урядовців читайте на нашому сайті.

Проект «Зелена книга з управління інтернетом та інформаційної політики в Україні як інструмент адвокації в процесі вироблення рішень» реалізується ГО «Інтерньюз-Україна” , що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) через американську неурядову організацію «Counterpart International, Inc».