Моделі управління інтернету та захист прав користувачів: підсумки третьої робочої зустрічі урядовців за проектом “Зелена книга”
27 червня 2019
27.06.2019

У вівторок, 25 червня у ГО “Інтерньюз-Україна” відбулася третя робоча зустріч представників державних органів України в рамках адвокаційного проекту «Зелена книга з управління інтернетом та інформаційної політики в Україні як інструмент адвокації в процесі вироблення рішень». Участь у обговоренні взяли представники Держспецзв’язку, департаменту кіберполіції Нацполіції України, СБУ, РНБО та Держагентства з питань електронного урядування.

На початку зустрічі керівник програм нових медіа ГО “Інтерньюз-Україна” Віталій Мороз наголосив на важливості участі представників державних органів у міжнародних подіях щодо Інтернету та інформаційного простору, оскільки необхідно чути дискурс стосовно управління мережі. Крім того, під час такий заходів доволі серйозно обговорюється кібербезпека, дезінформація.

Під час третьої робочої зустрічі дискутували про моделі управління Інтернетом та про те, хто повинен відповідати за захист прав користувачів – користувачі, провайдери чи державні структури.

Присутні учасники дискусії говорили про відсутність налагодженої комунікації з представниками Facebook, Google. Представники держорганів піднімали питання про те, чи має бути певна інформація та бази даних, закритими від користувачів у мережі та обговорили наслідки масштабної хакерської атаки Petya у 2017 році. Більшість з них переконані – Україна не винесла безпекові уроки з цієї кіберзагрози, а питання визначення критичної інфраструктури досі не вирішене. Частина учасників зустрічі наголошували і на недостатній кількості спеціалістів з кібербезпеки у держорганах.

Наступним етапом в рамках проекту буде спільна зустріч представників громадянського суспільства та урядовців.

Детальніше про результати зустрічей з представниками громадянського суспільства та урядовцями читайте на нашому сайті.

Проект «Зелена книга з управління інтернетом та інформаційної політики в Україні як інструмент адвокації в процесі вироблення рішень» реалізується ГО «Інтерньюз-Україна” , що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) через американську неурядову організацію «Counterpart International, Inc».